Celsjusz wystartował podczas ostatniej czystki w zakresie pożyczek cyfrowych w USA

Zaczęło się od rozprawienia się z BlockFi, ale teraz wojna z pożyczaniem walut cyfrowych skierowana jest na inne firmy. Ostatni to Celsius i to władze New Jersey po raz kolejny rozpoczęły przeciwko niemu falę działań egzekucyjnych. Teraz dołączyły Teksas i Alabama, a Celsius może patrzeć na swoje ostatnie dni służące użytkownikom z USA.

W piątek New Jersey Bureau of Securities nakazało Celsiusowi wstrzymanie „oferty i sprzedaży oprocentowanych inwestycji”. W zamówieniu stwierdzono, że firma Celsius z siedzibą w Londynie finansuje swoje operacje pożyczkowe w walucie cyfrowej częściowo poprzez sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Biuro podało, że ta nielegalna sprzedaż przyniosła firmie co najmniej 14 miliardów dolarów.

„Jeśli sprzedajesz papiery wartościowe w New Jersey, musisz przestrzegać przepisów New Jersey dotyczących ochrony inwestorów. Firmy zajmujące się kryptowalutami nie są wolne od nadzoru” – stwierdził p.o. prokurator generalny Andrew Bruck.

Nowy nakaz zaprzestania działalności wobec Celsjusza pojawił się zaledwie dwa miesiące od czasu, gdy New Jersey wydał podobny wobec BlockFi, kolejnego pożyczkodawcy walut cyfrowych. Podobnie jak w przypadku ostatniej, państwo oskarżyło BlockFi o rzekomą sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

I tak jak ostatnim razem, kiedy New Jersey wydało pierwsze ostrzeżenie, inne stany złożyły podobne rozkazy przeciwko Celsjuszowi.

Texas State Securities Board jako pierwsza wydała oficjalne zawiadomienie, ogłaszając, że przesłuchanie odbędzie się 14 lutego 2022 r., aby ustalić, czy regulator powinien wydać nakaz zaprzestania działalności przeciwko spółce. TSSB powiedział, że Celsius oferuje oprocentowane konta, których oprocentowanie reklamowano na poziomie 17,78%.

Alabama wydała również celsjuszowi rozkaz pokazowy. Komisja Papierów Wartościowych Alabamy chce wiedzieć, dlaczego Celsius uważa, że ​​jej produkty nie stanowią sprzedaży papierów wartościowych zgodnie z prawem stanowym, i dała firmie cztery tygodnie na odpowiedź. W przeciwnym razie regulator uzna, że ​​zrzekł się prawa do przesłuchania i przystąpi do nakładania sankcji.

Rzecznik Celsjusza został zacytowany przez jeden z serwisów informacyjnych: „Jesteśmy rozczarowani, że te działania zostały złożone i całym sercem nie zgadzamy się z zarzutami, że Celsius nie przestrzegał prawa. Zawsze współpracowaliśmy i nadal będziemy współpracować z organami regulacyjnymi w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, aby działać w pełnej zgodności z prawem”.

Rzecznik zapewnił również użytkowników, że usługi pozostaną na razie nieprzerwane, pomimo regulacyjnych czerwonych flag.

Alex Mashinsky, założyciel i dyrektor generalny firmy, twierdzi, że nie może się doczekać współpracy z organami regulacyjnymi, aby znaleźć najlepszą drogę naprzód dla branży pożyczek walut cyfrowych. Uważa, że ​​protokoły pożyczania walut cyfrowych są darem niebios dla ich użytkowników, ponieważ demokratyzują zyski, które czerpią zamożni inwestorzy.

„Powinni nas dopingować, ponieważ skutecznie pomagamy redystrybuować bogactwo i zapewniamy możliwości wszystkim, a nie tylko 1%”, powiedział podczas sesji „zapytaj mnie o cokolwiek”.

Jednak regulatorzy dążą nie tylko do czystych firm pożyczkowych. Jak poinformował CoinGeek, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) niedawno ostrzegła firmę Coinbase, że będzie musiała zmierzyć się z działaniami egzekucyjnymi w związku z proponowanym produktem Coinbase Lend, w wyniku czego giełda ograniczy swój plan wprowadzenia produktu.

W poście na blogu giełda, która jest największą w USA i pierwszą giełdą, która handluje publicznie na Nasdaq, ujawniła, że otrzymała powiadomienie Wells, które zasadniczo informuje firmę, że regulator jest świadomy, że złamał prawo i nadchodzi. po tym.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Celsius booted out in latest US digital currency lending purge – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO