Czy Binance wykorzystał informacje poufne ?

Amerykańskie władze badają obecnie ogarniętą walką giełdę walut cyfrowych Binance pod kątem potencjalnego wykorzystywania informacji poufnych i manipulacji na rynku, jak ujawnił nowy raport. Władze, na czele z Commodity Futures Trading Commission (CFTC), badają, czy Binance lub jej pracownicy skorzystali na wykorzystaniu swoich użytkowników.

Binance nie są obce kwestie regulacyjne. W rzeczywistości w tym roku blisko kilkanaście krajów nakazało jej zaprzestanie oferowania niektórych swoich usług, takich jak instrumenty pochodne w Hongkongu, lub całkowite zaprzestanie działalności w kraju, jak zakaz wydany przez Financial Conduct Authority w Wielkiej Brytanii. według Bloomberga regulatorzy zwracają się do samej firmy i jej kadry kierowniczej, która może wykorzystywać użytkowników.

Bloomberg powołał się na źródła posiadające wiedzę w tej sprawie, które poprosiły o anonimowość, które powiedziały, że CFTC prowadzi śledztwo i w ostatnich tygodniach dociera do potencjalnych świadków.

Binance przetwarza codziennie miliony transakcji o wartości miliardów dolarów. Władze obawiają się, że robiąc to, ich pracownicy mogli wykorzystać i wyzyskiwać klientów, na przykład poprzez handel zleceniami klientów przed ich wykonaniem.

CFTC śledzi również dane i komunikację giełdy, które mogą dać wskazówkę, czy próbowała zarejestrować klientów z USA bez uzyskania licencji operacyjnej. Binance od dawna temu zaprzecza i twierdzi, że zabroniła klientom z USA dostępu do swojej platformy.

Inca Digital, firma zajmująca się analizą walut cyfrowych z siedzibą w Waszyngtonie, udowodniła, że ​​Binance kłamie na temat blokowania mieszkańców USA. Jak poinformował niedawno CoinGeek, raport Inki wykazał, że amerykańscy handlowcy derywatami nadal mieli dostęp do Binance, a także do innych platform, takich jak Bitfinex i FTX, których integralność została zakwestionowana.

W sprawie oskarżeń dotyczących wykorzystywania informacji poufnych Binance stanowczo zaprzeczył i twierdził, że nie toleruje takiego zachowania. Powiedział również, że utrzymuje „ścisły kodeks etyczny, aby zapobiec wszelkim nadużyciom, które mogłyby zaszkodzić jego klientom lub branży kryptograficznej”. Giełda rzekomo ma zespół ds. Bezpieczeństwa z wieloletnimi wytycznymi dotyczącymi badania nadużyć i rozliczania pracowników, „przy czym rozwiązanie umowy jest minimalnym skutkiem”.

Changpeng Zhao, kontrowersyjny założyciel i dyrektor generalny Binance, również szczegółowo omówił w lipcu, w jaki sposób giełda zapobiega wykorzystywaniu informacji poufnych. Jedną z metod jest izolacja jednostki, która wymienia nowe tokeny od pozostałych operacji, powiedział.

Bloomberg wskazuje, że zespół śledczy, który bada Binance, jest tym samym, który pracował nad sprawą przeciwko BitMEX, kolejnej mega giełdzie, która łamała prawa finansowe. BitMEX ostatecznie zapłacił 100 milionów dolarów jako ugodę za swoje przestępstwa, a jego najwyższa kadra kierownicza nadal nie jest w tarapatach. Jeden z nich, Greg Dwyer, zgodził się w zeszłym tygodniu na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych, aby ponieść zarzuty za swoją rolę w łamaniu amerykańskich przepisów bankowych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Binance hit with insider trading, market manipulation probe in US – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO