Prowincja Hebei dołącza do ograniczenia wydobycia nagród blokowych w Chinach

Prowincja Hebei stała się najnowszym regionem w Chinach, który rozprawił się z wydobyciem nagród za bloki walut cyfrowych. Administracja cyberprzestrzeni w północnej prowincji Chin rozpoczęła specjalną kampanię wymierzoną w górników, twierdząc, że sprzeciwiają się chińskiemu celowi neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

W ostatnich miesiącach Chiny kontynuowały wysiłki przeciwko wydobyciu nagród blokowych. Niektóre prowincje, które były rajami górniczymi, takie jak Syczuan, Xinjiang i Yunnan, podjęły poważne kroki w celu wyeliminowania górników z Chin, co doprowadziło do przestojów i przeniesienia ich do innych krajów. Według lokalnych doniesień, Hebei dołączyła teraz do modowego wagonu.

Administracja cyberprzestrzeni w Hebei, która znajduje się w północnych Chinach i graniczy ze stolicą, Pekinem, powołała się na obawy środowiskowe i finansowe związane z wyrzucaniem górników. Nakazał firmom państwowym i agencjom rządowym przeprowadzenie audytu ich systemów, aby upewnić się, że żadna taka działalność nie jest prowadzona w ukryciu.

Według agencji Reuters, regulatorzy finansowi i dostawcy usług internetowych muszą również zrobić więcej, aby wyeliminować górników. Obejmuje to zintensyfikowanie zbierania raportów od opinii publicznej i sygnalistów. Zostały im dane do końca września na wprowadzenie środków, a administracja ujawniła, że ​​osoby złapane na wydobyciu od października zostaną odpowiednio ukarane.

W wydanym w tym tygodniu oświadczeniu administracja cyberprzestrzeni zauważyła: „Wydobycie kryptowaluty pochłania ogromne ilości energii, co jest sprzeczne z celami szczytowymi Chin w zakresie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla”.

Brzmiało to ostrzeżenie o wpływie, jaki waluty cyfrowe mogą mieć na Hebei i Chiny, jeśli pozostawi się je bez kontroli: „Jego wymiana i transakcje są wysoce zakłócające porządek finansowy narodu, a ryzyko finansowe jest duże… Jego proliferacja i rozprzestrzenianie się poważnie wpłynie na gospodarkę i rozwoju społecznego i bezpośrednio zagrażają bezpieczeństwu narodowemu” – dodała administracja cyberprzestrzeni.

I to nie koniec dla Chin. Według Bloomberga rząd bierze teraz na cel górników, którzy podszywają się pod instytucje badawcze i centra danych. Powołując się na źródła, które prosiły o anonimowość, placówka ujawniła, że ​​obawy dotyczące dostaw energii w kraju na nadchodzący sezon zimowy są jednym z powodów, dla których pilna jest pilna sytuacja.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Hebei province joins block reward mining clampdown in China – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO