Oto jak BSV toruje drogę do „zielonego Bitcoina”

Unbounded Capital, skoncentrowana na bitcoinach firma venture, opublikowała ebook Green Bitcoin, w którym zwraca uwagę na potrzebę zmiany myślenia wokół zrównoważonej waluty cyfrowej, która nie pozostawia negatywnego śladu środowiskowego.

U podstaw ich tezy leży potrzeba większej adopcji Bitcoin SV, przyjaznej dla środowiska i technologicznie lepszej implementacji Bitcoin, która najbardziej przypomina pierwotną wizję z założycielskiego raportu Satoshi.

Ale dlaczego potrzeba bardziej ekologicznego Bitcoina i jak BSV rozwiązuje ten problem?

Twierdzenie, że Bitcoin zużywa więcej energii niż Argentyna, Szwecja i Malezja, jest często wysuwane przez tych, którzy sprzeciwiają się masowej adopcji waluty cyfrowej lub zwiększonemu poleganiu na BTC. Ale to tylko częściowo prawda. W rzeczywistości BTC, jak jest powszechnie rozumiane, rzeczywiście zużywa więcej energii niż każdy z tych krajów, z energochłonnym i nieefektywnym procesem wydobycia. Jednak korporacyjny blockchain BSV, prawdziwa implementacja protokołu Bitcoin, jak opisał Satoshi Nakamoto, skutecznie rozwiązuje ten problem, przynosząc jednocześnie wiele innych korzyści i zalet w porównaniu ze starszym BTC.

Po drugiej stronie tej samej monety, Bitcoin jest często postrzegany jako kluczowy katalizator przyszłości napędzanej bardziej ekologiczną energią. Jego unikalne właściwości pozwalają na to, aby zużycie energii było w coraz większym stopniu zasilane ze zrównoważonych źródeł, a odnawialne źródła energii, takie jak energia wiatrowa, wodna i słoneczna, są łatwiej motywowane i monetyzowane za pomocą systemów Bitcoin.

Oba te twierdzenia, choć same w sobie poprawne, popełniają ten sam podstawowy błąd. Mylą Bitcoin z BTC i używają terminów zamiennie, nie uznając fundamentalnych różnic między BTC i BSV.

Chociaż nie jest to powszechnie uznawane przez media „krypto”, Bitcoin SV jest w rzeczywistości najpopularniejszą implementacją Bitcoin pod względem wolumenu transakcji i wydajności transakcji. I mówiąc słowami Unbounded Capital, jest to implementacja, która najprawdopodobniej będzie nadal istnieć za dekadę – nie BTC.

W poście na blogu Unbounded Capital autor Dave Mullen-Muhr powiedział, że BSV jest już znacznie bardziej wydajny niż sieć BTC.

„BTC jest pod wieloma względami najbardziej nieefektywną bazą danych na świecie. Może przetwarzać tylko 5-7 transakcji na sekundę i to przy ogromnych kosztach. Co gorsza, plan jest, aby z czasem stać się znacznie mniej wydajnym. BSV jest obecnie jedną z najbardziej wydajnych sieci przetwarzania transakcji i z czasem może stać się najbardziej wydajną na świecie” – powiedział Mullen-Muhr.

Szczytowa sieć BSV przetworzyła ponad 50 000, ponad dwukrotnie przepustowość Visa wynosząca 22 000. Zdolność i wydajność przetwarzania transakcji BSV już dziś konkuruje ze starszymi sieciami, takimi jak Visa, i pozostawi tych starszych gigantów w kurzu, po prostu skalując znane metody z istniejącym sprzętem. Jeśli BSV jest w stanie ulepszyć lub zastąpić te starsze sieci, może to mieć wpływ na zmniejszenie kosztów środowiskowych każdej innej sieci używanej w naszym zdominowanym przez transakcje świecie.

Ale nawet poza tymi surowymi zaletami, oczekuje się, że blockchain BSV Enterprise powiększy się z czasem, stając się coraz bardziej wydajnym w skali, w porównaniu ze zmniejszającymi się zwrotami z BTC. Blockchain BSV jest już największym na świecie publicznym łańcuchem bloków pod względem wszystkich głównych wskaźników użyteczności, takich jak przechowywanie danych i dzienny wolumen transakcji, a także zdolność skalowania i średni rozmiar bloku.

„Jeszcze lepiej, ponieważ implementacja BSV Bitcoina będzie się zwiększać, ta wydajność wzrośnie, a nie spadnie, a aplikacje wykorzystujące tę nowo odkrytą wydajność będą w stanie zachęcić firmy i konsumentów do osiągania bardziej ekologicznych wyników” – napisał Mullen-Muhr.

„Wyobraź sobie nigdy wcześniej możliwe aplikacje B2B, które mogłyby pomóc zoptymalizować dostarczanie energii elektrycznej i zapobiegać katastrofom, takim jak przerwy w dostawie energii elektrycznej PG&E w Kalifornii, oraz pomóc w zmianie zachowań klientów w celu wykorzystania wyższego procentu energii odnawialnej poprzez dane w czasie rzeczywistym, zmniejszając zużycie węgla w godzinach szczytowego zużycia energii elektrycznej”.

„Albo wyobraź sobie aplikacje B2C, takie jak wydajne i przejrzyste dane dotyczące łańcucha dostaw, które otwierają nową falę aplikacji konsumenckich, które pomagają kupującym dokonywać bardziej ekologicznych wyborów w oparciu o dane, które mogą być pewne, a jednocześnie nagradzają producentów stosujących zrównoważone praktyki”.

Pomysł nowych ekologicznych modeli biznesowych wyłaniający się z Bitcoin SV również prawdopodobnie będzie miał pozytywny wpływ na środowisko, dzięki łatwości, z jaką można wdrażać mikrotransakcje na BSV. Istnieje również możliwość śledzenia energii od źródła do rynku, a także inteligentne kontrakty i inne procesy zwiększające wydajność, które mogą usprawnić wschodzące rynki energii odnawialnej – wszystko to jest możliwe dzięki pojawieniu się Bitcoin SV.

Unbounded Capital przyznaje, że skuteczne przeanalizowanie argumentów dotyczących wpływu Bitcoina na środowisko jest trudne, szczególnie biorąc pod uwagę różnorodność silnych opinii po wszystkich stronach sporu.

Wydaje się jednak jasne, że wyjątkowe zdolności Bitcoina w zachęcaniu do zielonej energii przyniosą znaczny wzrost w sektorze, co w połączeniu ze zwiększoną efektywnością energetyczną BSV będzie zwiastunem pozytywnego wpływu netto na Bitcoin pod względem środowiskowym.

Fakt, że BSV przetwarza transakcje ze znacznie większą wydajnością, opierając się w mniejszym stopniu na przepływach pracy związanych z wydobyciem, które obciążają środowisko, oznacza, że ​​ma do odegrania kluczową rolę w przejściu do bardziej ekologicznej przyszłości. Dzięki optymalizacji pod kątem skali, BSV zmniejsza wpływ Bitcoin na środowisko, jedyna implementacja Bitcoin, która rozwiązuje te problemy.

Chociaż BTC pozostaje wymienny z Bitcoinem w potocznym języku, to powiązanie powoli, ale pewnie się psuje. Ponieważ coraz więcej osób, firm, agencji i rządów przełącza się na kluczowe różnice między nimi, a w szczególności na sposoby, w jakie Bitcoin SV może zmniejszyć wpływ technologii blockchain na środowisko i energię, oczekuje się, że BSV będzie odgrywać coraz ważniejszą rolę rolę w kształtowaniu nowej, przyjaznej dla środowiska przyszłości.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Unbounded Capital ebook: Here’s how BSV paves path towards ‘green Bitcoin’ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO