Solana blockchain imploduje: co się stało i dlaczego?

Jeśli jesteś zaangażowany w przestrzeń walut cyfrowych od ponad kilku lat, widziałeś swój udział w cyklach szumu. Od IOTA po EOS, XRP i Solana, zawsze istnieje nowy zabójczy blockchain, który zmieni wszystko. Napływają do nich spekulanci, pompując ceny tokenów o tysiące procent, ale nieuchronnie wszystko się załamuje lub traci na znaczeniu, gdy ograniczenia techniczne zderzają się z rzeczywistością.

W tym roku Solana była głównym hype train w przestrzeni cyfrowej waluty. Jednak mniej niż 72 godziny temu blockchain Solany zatrzymał się, programiści nacisnęli przycisk wyłączania, a cały ekosystem zamarł w czasie i przestrzeni, gdy twórcy Solany próbowali dowiedzieć się, co poszło nie tak.

Podobnie jak większość wydarzeń w tej przestrzeni, duże media należące do Digital Currency Group i innych w dużej mierze zignorowały to lub bagatelizowały jego znaczenie, a strumień dezinformacji promowany przez tych, którzy mogą zyskać na symbolicznej cenie Solany, która pozostaje zalanymi kanałami mediów społecznościowych.

Więc co się naprawdę stało? Dlaczego Solana implodowała? A co to oznacza dla jego przyszłości?

Co się stało z blockchainem Solana?

Według oficjalnego oświadczenia Solana Status na Twitterze, sieć odnotowała wzrost transakcji, który osiągnął szczyt 400 tys. na sekundę. Transakcje te rzekomo zalały kolejkę przetwarzania transakcji i spowodowały rozwidlenie sieci. Z kolei rozwidlenie doprowadziło do nadmiernego zużycia pamięci i wyłączyło niektóre węzły.

To techniczna mowa o tym, że blockchain rozbił się i spalił, ponieważ nie mógł poradzić sobie z ciepłem i jest źle zaprojektowany. Co więc zrobiła społeczność walidatorów Solana? Wyłączyli go i włączyli ponownie, tak jak to się dzieje, gdy dzwonisz do pomocy technicznej, ponieważ Twoja sieć Wi-Fi nie działa poprawnie.

Rodzi to poważne pytania dotyczące kluczowych twierdzeń Solany, a mianowicie, że jest szybka, bezpieczna i odporna na cenzurę, niektóre z ulubionych modnych słów w branży walut cyfrowych. Jeśli walidatory mogą wyłączyć sieć, w jaki sposób jest odporna na cenzurę Solany? I jak może twierdzić, że jest bezpieczny, skoro duża liczba transakcji spowodowała spektakularną porażkę?

Jednak nie jest nawet jasne, czy Solana naprawdę doświadczyła tak dużej liczby transakcji. Justin Bons, założyciel Cyber Capital, zadzwonił do Solany w mediach społecznościowych i stwierdził, że wyjaśnienie dużej liczby transakcji było kłamstwem. Według Bonsa dowody na łańcuchu nie potwierdzają tych twierdzeń.

To wszystko jest bardzo mylące i prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim stanie się jasne, co tak naprawdę stało się z Solaną, ale jest kilka kluczowych lekcji, które możemy teraz wyciągnąć z tej sytuacji.

Solana nie jest technicznie lepszym blockchainem, za jakiego się uważa. Podobnie jak Cardano, EOS i wiele innych pociągów hype na przestrzeni lat, nie wprowadził żadnych fundamentalnych ulepszeń w oryginalnym protokole Bitcoin. 400 tys. TPS nie wystarcza do obsługi poczty e-mail, nie mówiąc już o działaniu jako szkielet nowego systemu internetowego i finansowego.
PR-owcy Solany są skłonni kłamać lub przynajmniej fałszować prawdę, aby zachować twarz. Dajmy im korzyść z wątpliwości, aż opadnie kurz i można przeprowadzić odpowiedni audyt tego, co się stało, ale jasne jest, że jest wielu sceptyków co do ich początkowych twierdzeń.
Deweloperzy po raz kolejny muszą się nauczyć, że budowanie na protokołach, które nie są ustalone w kamieniu i którymi można majstrować, nie jest dobrym wyborem. Co się stanie, jeśli następnym razem, gdy programiści scentralizowanych protokołów wyłączą blockchain Solana, nigdy nie wróci on do sieci? Pracowici twórcy aplikacji, którzy inwestują dużo cennego czasu i zasobów w tworzenie tych łańcuchów, muszą teraz zadać sobie kilka poważnych pytań.
Twórcy Solany, musimy porozmawiać

Jeśli jesteś deweloperem Solana lub potencjalnym deweloperem Solana, apeluję do Ciebie, abyś sprawdził blockchain BSV Enterprise. Jest to oryginalny protokół Bitcoin i nie można go zmieniać, bawić się ani zmieniać. Skaluje się w nieskończoność i nie napotkał żadnych trudności technicznych pomimo ogromnego wzrostu transakcji (1 mln + dziennie) w ostatnim czasie. Możesz budować na BSV bez obaw, że zawiedzie, złamie prawo lub zostanie wyłączony przez scentralizowane siły poza twoją kontrolą. Działa z powodzeniem od 2009 roku i nadal będzie działał w 2109.

BSV otrzymuje złą prasę od własnych interesów, które chcą promować alternatywne blockchainy, takie jak Ethereum, Cardano i Solana. Jednak wszystkie trzy wielokrotnie nie sprostały oczekiwaniom i powinieneś się teraz zastanawiać, czy może nie są tym, czym są. Jaką szkodę może wyrządzić przyjrzenie się BSV, samodzielne oszacowanie jego możliwości technicznych, a może nawet przetestowanie? Nie musisz się jeszcze do niczego angażować, ale jeśli masz wątpliwości co do Solany, powinieneś spojrzeć na BSV jako jedną z potencjalnych opcji.

Oto kilka faktów do rozważenia:

BSV jest gotowy do walki i przetestowany w walce. Jego uczciwe węzły skutecznie odparły niedawno nielegalny atak Reorg i przetwarzają ponad milion transakcji dziennie, nie tracąc ani chwili.
Jest w pełni zgodny ze wszystkimi obowiązującymi przepisami i zawsze będzie.
Znajdziesz kwitnący ekosystem tworzenia aplikacji BSV, w tym fenomenalną grę blockchain o nazwie CryptoFights.
BSV ma kilka niesamowitych inkubatorów startupów, takich jak Satoshi Block Dojo, które mogą pomóc Ci urzeczywistnić Twoje pomysły.
BSV nigdy nie osiąga pułapu skalowania, ponieważ ma nieograniczone rozmiary bloków. Tak właśnie zaprojektował Satoshi.
Solana przyjdzie i odejdzie

Podobnie jak Ethereum, EOS i inne, Solana pojawi się i zniknie. Ale kiedy to wszystko zostanie powiedziane i zrobione, BSV będzie ostatnim istniejącym protokołem. Nie wierz nikomu na słowo; sprawdź to sam, zapytaj rosnącą liczbę programistów w ekosystemie BSV lub po prostu posłuchaj ludzi, którzy już dokonali przejścia z powodu ograniczeń technicznych innych blockchainów.

W języku chińskim słowo kryzys składa się z dwóch znaków; jedno to niebezpieczeństwo, a drugie to szansa. Epicka porażka Solany może być dzwonkiem alarmowym, który wielu z was musi iść w nowym kierunku, póki jest jeszcze czas. Wszystko nie jest takie, jak się wydaje w tej branży, a przyszłość będzie wyglądać zupełnie inaczej niż to, co ci się mówi. Będzie jeden globalny łańcuch, jeden protokół warstwy podstawowej i nie będzie to Solana.

Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak działa Bitcoin i do czego jest zdolny, słuchając jego

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Solana blockchain implodes: What happened and why? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO