Salwador niepowodzenia we wprowadzaniu BTC, globalne zwycięstwa regulacyjne, a George Gilder dołącza do CG New York

Salwador nadal boryka się z komplikacjami po historycznym oficjalnym wprowadzeniu BTC.

7 września naród Ameryki Środkowej obchodził „Dzień Bitcoina”, ponieważ oficjalnie przyjął BTC jako prawny środek płatniczy, pierwszy na świecie. Jednak rzekomy świąteczny dzień został zepsuty przez protesty uliczne i poważne problemy techniczne. Po premierze nastąpił spadek wartości BTC, co dodatkowo pogorszyło sytuację.

Zaledwie tydzień po uruchomieniu prezydent Nayib Bukele napisał na Twitterze, że wprowadzenie Chivo, oficjalnego państwowego portfela walut cyfrowych, nadal stanowi wyzwanie. Chivo tymczasowo wyłączył nowe rejestracje i wstrzymał pobieranie aplikacji dla nowych modeli smartfonów. Bukele napisał na Twitterze: „Błędy techniczne portfela Chivo zostały naprawione w 95%. W ciągu najbliższych kilku dni będzie działał w 100%.” Pomimo tego śmiałego oświadczenia napisał, że 200 bankomatów BTC rozsianych po całym kraju „działa obecnie doskonale”, w tym 50 bankomatów wspieranych przez Chivo w Stanach Zjednoczonych.

Prezydent Bukele przyznał, że popełnili błędy we wprowadzaniu BTC i już je poprawiają, aby Salwadorczycy mogli czerpać z niego korzyści.

Podczas gdy Salwador zaczął przyjmować BTC, reszta świata jest na płocie.

Wiele giełd cyfrowych walut w Korei Południowej może zostać zmuszonych do zamknięcia w wyniku pozornego przeglądu regulacyjnego. W celu zaostrzenia przepisów branżowych Komisja ds. Usług Finansowych (FSC) wyznaczyła 24 września jako termin rejestracji zagranicznych i lokalnych giełd jako legalnych platform transakcyjnych.

Według znawców branży, większość lokalnych giełd ma problemy z sprostaniem tym warunkom. Oczekuje się, że prawie 70%, czyli 40 z szacowanych 60 operatorów walut cyfrowych, zostanie zlikwidowanych z szacowanymi stratami przekraczającymi 3 biliony KRW lub 2,6 miliarda USD.

Na Zachodzie stablecoiny stoją w obliczu represji, ponieważ Departament Skarbu USA i inne agencje dyskutują o formalnym rozpoczęciu przeglądu stablecoinów, takich jak Tether, i czy zagrażają one stabilności finansowej.

Tymczasem w Nowym Jorku Biuro Prokuratora Generalnego wygrało wyrok zaoczny w sprawie przeciwko aplikacji do inwestycji kryptograficznych Coinseed. Stanowy Urząd Prokuratora Generalnego złożył skargę w lutym, oskarżając Coinseed o handel walutami cyfrowymi bez spełnienia wymaganej rejestracji jako broker-dealer. Firma Coinseed nigdy formalnie nie odpowiedziała na skargę.

Mówiąc o kolejnej wygranej, jest to zwycięstwo regulatorów w Chinach. „Raport o stabilności Chin 2021” Chińskiego Banku Ludowego, opublikowany na początku tego miesiąca, ujawnił, że regulatorom udało się wyeliminować nielegalne działania związane z handlem walutami cyfrowymi po zakończeniu prac regulacyjnych. Koniec tej represji regulacyjnej w branży oznacza, że ​​firmy mogą teraz działać bez obaw o zamknięcie lub podjęcie działań prawnych przez agencje rządowe.

Z innych wiadomości, konferencja CoinGeek ogłosiła swój pierwszy zestaw prelegentów, którzy dołączą do wydarzenia na żywo i wirtualnego w Nowym Jorku tej jesieni. 8. Konferencja CoinGeek powita tę imponującą listę prelegentów na Sheraton Times Square od 5 do 7 października, w tym bestsellerowego autora i ekonomistę George’a Gildera, partnera zarządzającego The Food Institute Brian Choi, prezesa World Esports Consortium Daniela Cossi i Burkhan World Investment CFO Roman Livson, wśród innych znaczących prelegentów.

Aby dowiedzieć się więcej i zarejestrować się na to wydarzenie blockchain, wejdź na coingeekconference.com

W tym tygodniu koniecznie sprawdź Hashing It Out z Becky Liggero na temat potrzeb firm iGaming w zakresie odpowiedzialnego zarządzania danymi hazardowymi. Dodatkowo obejrzyj Fueng Li z BSVdata.com, jak rozmawia o odkrywcach blockchain z Jonem Southurstem na The Bitcoin Bridge.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 61: El Salvador BTC rollout setbacks, global regulatory wins, and George Gilder joins CG New York – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO