Tether twierdzi, że nie zawiera żadnych komercyjnych papierów wydanych przez upadającą Chińską spółkę Evergrande

Emitent Stablecoin Tether twierdzi, że nie posiada żadnych papierów komercyjnych wyemitowanych przez chińskiego giganta nieruchomości Evergrande. Dzieje się tak w obliczu obaw, że zmagania Evergrande mogą wpłynąć na rynek papierów komercyjnych.

„Tether nie posiada żadnych papierów komercyjnych ani innych papierów dłużnych ani papierów wartościowych wyemitowanych przez Evergrande i nigdy tego nie robił” – powiedział rzecznik Tether. „Jak wskazaliśmy w naszych opublikowanych oświadczeniach oraz w naszym najnowszym poświadczeniu atestacyjnym z datą sprawozdawczą 30 czerwca 2021 r., zdecydowana większość papierów komercyjnych posiadanych przez Tether należy do emitentów z ratingiem A-2 i wyższym”.

Tether jest emitentem największego stablecoina na rynkach kryptowalut, USDT, którego kapitalizacja rynkowa wynosi 68 miliardów dolarów. Stabilny coin jest zabezpieczony różnymi aktywami, w większości utrzymywanymi w papierach komercyjnych i certyfikatach depozytowych wraz z bonami skarbowymi. (Inne aktywa obejmują pożyczki, obligacje, gotówkę i kryptowaluty).

Komercyjne papiery wartościowe i certyfikaty depozytowe stanowią prawie połowę aktywów Tethera, około 30,8 miliarda dolarów na 30 czerwca 2021 r. – datę określoną w najnowszym raporcie atestacyjnym. Według raportu FT, który pojawił się po pierwszym załamaniu w maju, sama wielkość tych udziałów stawia firmę w tej samej lidze, co firmy inwestycyjne Vanguard i BlackRock.

Tether dostarczył niewiele informacji na temat tego, gdzie znajduje się ta gazeta komercyjna. Zapytany przez The Block, czy posiada jakiekolwiek chińskie papiery komercyjne, firma odpowiedziała, że ​​posiada międzynarodowe papiery komercyjne, ale nie ujawni żadnych dalszych szczegółów. Poinformował jednak FT, że ma limity dotyczące regionalnego narażenia.

Narastający kryzys w Chinach
W Chinach istnieją poważne obawy dotyczące Evergrande, które zadłużyło się na 300 miliardów dolarów i nie może spłacać odsetek. Gdyby firma upadła, miałoby to ogromny wpływ na system finansowy.

Evergrande próbuje znaleźć sposób na wyjście z rosnącego stosu długów. Według Bloomberga do sierpnia firma zebrała 8 miliardów dolarów, ale to nie wystarczyło. 8 września Fitch Ratings poinformował, że spółka “wydaje się prawdopodobne” niewypłacalności. Od tego czasu chińskie władze poinformowały banki, że Evergrande nie zapłaci odsetek od pożyczek w przyszłym tygodniu, według Bloomberga.

„Ten potwór zadłużenia o wartości 300 miliardów dolarów jest potencjalnie chińskim Lehmann Brothers, handlującym podziemnym długiem śmieciowym wobec chińskich (i globalnych) kontrahentów (w tym Bitcoina przez Tether) po spreadach, które sugerują niewypłacalność”, powiedział główny strateg Nucleus Wealth, David Llewellyn-Smith w ostatni artykuł.

Według agencji Reuters Evergrande jest największym emitentem papierów komercyjnych na chińskim rynku nieruchomości. Pod koniec 2020 r. posiadał papiery komercyjne o wartości 32 miliardów dolarów. Placówka oszacowała, że ​​faktyczna liczba może być jeszcze wyższa, ponieważ ma inne jednostki, które również emitują papiery komercyjne.

„Istnieje surowa rzeczywistość, że [możliwe załamanie] będzie miało ogromny wpływ na rynki papierów komercyjnych. Bez względu na to, jaki papier komercyjny posiadasz, obligacje i papiery komercyjne ucierpią, a niektórzy emitenci mogą nawet spasować” – napisał na Twitterze Adam Cochran, partner w Cinneamhain Ventures.

W rezultacie, mimo że Tether twierdzi, że nie posiada papierów komercyjnych emitowanych przez Evergrande, wstrząs na rynku papierów komercyjnych może mieć jeszcze szersze konsekwencje.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.theblockcrypto.com/post/117733/tether-says-it-doesnt-hold-any-commercial-paper-issued-by-evergrande?utm_source=cryptopanic&utm_medium=rssAuthor: BitcoinSV.pl
CEO