Minister finansów Zimbabwe wzywa do przyjęcia cyfrowej waluty w przekazach pieniężnych

Minister Finansów w Zimbabwe wezwał kraj do podjęcia działań na rzecz integracji rozwiązań walut cyfrowych w sektorze przekazów pieniężnych. Mthuli Ncube powiedział, że po wizycie w Dubaju był świadkiem transformacyjnej siły walut cyfrowych i uważa, że ​​Zimbabwe może na tym skorzystać.

Zimbabwe, podobnie jak wiele innych krajów afrykańskich, czerpie ogromne korzyści z przekazów pieniężnych. Jednak opłaty uiszczane przez tych, którzy chcą przekazać pieniądze z powrotem do domu, są wyjątkowo wysokie. Według danych Banku Światowego diaspora Zimbabwe płaci do 90 milionów dolarów rocznie opłat za przekazy.

Ncube uważa, że ​​jest to dziedzina, którą waluty cyfrowe mogą zrewolucjonizować. Powiedział, że odwiedził DMCC Crypto Valley w Dubaju, gdzie zainspirowała go rewolucja walut cyfrowych.

„Odwiedziłem DMCC CRYPTO CENTER w Dubaju, które jest fascynującym centrum inkubacji kryptowalut i rozwiązań płatniczych. Natknąłem się na rozwiązania, które mogłyby obniżyć opłaty za przekazy diaspory” – zauważył, jak donosi Title Press.

DMCC Crypto Valley została uruchomiona dwa lata temu w celu wspierania rozwoju blockchain i adopcji walut cyfrowych. Oferuje szkolenia, inkubację i finansowanie dla startupów DLT i jest produktem partnerstwa między rządem Dubaju a CV VC, firmą venture capital typu blockchain.

Minister finansów od dawna jest entuzjastą walut cyfrowych. Kilka lat temu wezwał obywateli do „zainwestowania w zrozumienie pojawiających się innowacji, takich jak Bitcoin”. Poprosił również władze w południowoafrykańskim kraju o naśladowanie krajów takich jak Szwajcaria, które „inwestują i rozumieją Bitcoin”.

Społeczność cyfrowej waluty Zimbabwe z zadowoleniem przyjęła najnowsze poparcie ze strony urzędnika państwowego. Jednak niektórzy wezwali ministra do pochwalenia projektów zagranicznych walut cyfrowych, podczas gdy dziesiątki lokalnych startupów rozwiązywały takie wyzwania, jak wysokie opłaty za przekazy za pomocą walut cyfrowych.

Victor Mapunga, dyrektor generalny Flexfintx, powiedział: „Mamy już w Zimbabwe firmy blockchain i kryptowaluty, takie jak Flexfintx, które współpracują z lokalnymi graczami”.

Pomimo wzrostu popularności cyfrowej waluty w Zimbabwe, niektórzy uważają, że jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, a wyzwanie leży głębiej. Jopa Sayeyo, członek Senatu tego kraju, zauważył: „Kiedy banki przestaną manipulować kursem wymiany, być może Bank Rezerw Zimbabwe [RBZ] może rozważyć kryptowalutę. W przeciwnym razie doprowadzi to do ogromnej krachu ZWL [Zimdollar]”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Zimbabwe finance minister calls for digital currency adoption in remittances – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO