Mężczyzna powiązany z hackami BTC z Korei Północnej o wartości 1,3 miliarda dolarów dostaje 11 lat więzienia

Mężczyzna, który rzekomo zaplanował pranie ogromnych ilości środków uzyskanych w wyniku włamań, cybernapadów i innych nielegalnych działań, został skazany na 11 lat więzienia. Mężczyzna, znany jako Ghaleb Alaumary, jest oskarżony o pomoc północnokoreańskim hakerom, którzy między innymi uciekli z bankami i firmami zajmującymi się cyfrowymi walutami za 1,3 miliarda dolarów.

36-letni Kanadyjczyk został skazany na 140 miesięcy więzienia przez Południowy Okręg Gruzji, poinformował Departament Sprawiedliwości USA. Sędzia Stan Baker nakazał mu również zapłacić 30,7 miliona dolarów odszkodowania ofiarom jego zbrodni. Musi również odbyć trzyletnią nadzorowaną karę zwolnienia.

Alaumary był powiązany z kilkoma nielegalnymi działaniami, prawie zawsze był tym, który prał pieniądze dla złych. Jednym z nich są jego powiązania z siecią północnokoreańskich hakerów, którzy siali spustoszenie w instytucjach finansowych, od banków po giełdy walut cyfrowych.

Jak donosił CoinGeek na początku tego roku, Departament Sprawiedliwości oskarżył trzech hakerów o wykorzystywanie wymuszeń i cyberataków do kradzieży z banków w Wietnamie, na Malcie, w Meksyku i nie tylko. Podobno ukradli również ponad 100 milionów dolarów od startujących z walutami cyfrowymi w Słowenii, Indonezji i Stanach Zjednoczonych.

Alaumary jest oskarżony o pranie pieniędzy na rzecz przestępczego kręgu, przestępstwo, do którego się przyznał. Władze powiedziały, że pracował, rekrutując innych i udostępniając im konta bankowe, aby wypłacić gotówkę i przelać ją za pomocą przelewów i walut cyfrowych.

W innych przestępstwach podszywał się pod firmę budowlaną i oszukał blisko 10 milionów dolarów z kanadyjskiego uniwersytetu i jako zamożnego klienta banku, za pośrednictwem którego ukradł setki tysięcy ofiarom w Teksasie.

„Międzynarodowe osoby zajmujące się praniem pieniędzy świadczą cyberprzestępcom krytyczne usługi, pomagając hakerom i oszustom uniknąć wykrycia i ukrywania nielegalnych zysków” – zauważył zastępca prokuratora generalnego Kenneth Polite Jr. „Dzisiejszy wyrok Alaumary odzwierciedla, jak poważnie Departament Sprawiedliwości traktuje kluczową rolę, jaką osoby zajmujące się praniem brudnych pieniędzy odgrywają w globalnej cyberprzestępczości”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Man linked to $1.3B North Korean BTC hacks gets 11 years in prison – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO