Nowe podbite oko Litecoina: ostatni cios dla reputacji LTC związany z fałszywym Walmartem

Fałszywe twierdzenie, że Walmart zaakceptuje płatności w Litecoin (LTC), zniszczyło reputację mediów, jednocześnie kalając wizerunek sektora „krypto” jako siedliska oszustów i oszustów.

W poniedziałek główne serwisy informacyjne – w tym Bloomberg, CNBC i Reuters, wraz z wieloma dedykowanymi serwisami informacyjnymi o kryptowalutach – bez tchu donosiły, że amerykański gigant detaliczny Walmart ogłosił „duże partnerstwo z Litecoinem”. W raportach cytowano dyrektora generalnego Walmart, Douga McMillona, ​​który stwierdził, że od 1 października wszystkie witryny e-commerce Walmart „wdrożą opcję„ Płać za pomocą Litecoin ”.

Źródłem tej miarki był komunikat Globe Newswire, który okazał się kompletną fabryką. Podczas gdy McMillion jest rzeczywiście dyrektorem generalnym Walmartu, a kontakt z mediami prawidłowo wymienił Williama White’a jako CMO Walmarta, kontaktowy adres e-mail White był połączony z domeną, która w rzeczywistości nie zawiera linków do żadnej strony internetowej.

Zanim Walmart wydał oświadczenie zaprzeczające zasadności raportu, media informowały o tym, że wartość LTC wzrosła o prawie jedną trzecią. Ale w ciągu 30 minut od tego szczytu wartość tokena wróciła do poprzedniego poziomu, zabierając ze sobą większość wiarygodności mediów głównego nurtu i walut cyfrowych.

Bez wątpienia będzie wiele post mortem dokopywania się, dlaczego media weryfikujące fakty nie były w stanie odkryć tego oszustwa, dopóki historie nie zostały ogłoszone jako prawda ewangeliczna. Ale media nie były jedynymi, które najwyraźniej dały się nabrać na ten podstęp.

Fundacja Litecoin, singapurska organizacja non-profit założona w celu promowania LTC, przesłała ponownie te radosne wiadomości, zanim wydała tweeta, w którym przyznała, że ​​nie ma partnerstwa z Walmartem. Fundacja wydała później oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​„nie ma informacji o tym, skąd wziął się ten pomysł lub informacja dla prasy”, jednocześnie obwiniając swój retweet na członka zespołu mediów społecznościowych, który był „trochę zbyt chętny”.

To ostatnie podbite oko, jakie Litecoin doznał w tym roku, po nałożeniu grzywny w wysokości 6,5 miliona USD, którą amerykańska Komisja Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) wydała wobec giełdy Coinbase za (między innymi) umożliwienie pracownikowi umycia transakcji LTC na giełdzie w celu utworzenia „mylące wrażenie płynności i zainteresowania handlem Litecoinem”.

Obsesja na punkcie wartości tokenów, która obecnie nęka sektor walut cyfrowych, pomaga napędzać bańki spekulacyjne i zachęca do oszustw typu „pompuj i zrzuć”, jak ten, który widzieliśmy w poniedziałek. Ostatecznie jedyną wartością, która naprawdę się liczy, jest użyteczność — taka jak ta, którą pokazuje stale rosnący wolumen transakcji rejestrowany w blockchainie BSV.

Trwają poszukiwania sprawców poniedziałkowego Walmirage i tego, ile mogli oni zyskać na fałszowaniu mediów. Tymczasem sektor waluty cyfrowej po raz kolejny wyciera jajko z twarzy, jednocześnie odważnie upierając się, że nie jest to kantyna Gwiezdnych Wojen sektora finansowego.

Oczywiście, inne obszary świata finansów nie są odporne na tego typu oszustwa. Ale poniedziałkowa klęska to tylko ostatni z długiej listy szkicowych scenariuszy, które w tym roku nękały sektor walut cyfrowych.

Od miesięcy federalne organy regulacyjne USA wysyłają sygnały, że trwają prace nad rozprawą w zakresie cyfrowej waluty. Po poniedziałkowych wybrykach jedynym pytaniem wydaje się być to, jak cienki sektor zostanie spłaszczony, gdy młotek regulacyjny zetknie się z kowadłem.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Litecoin’s new black eye: Bogus Walmart tie-up latest blow to LTC reputation – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO