Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

23 września 2021

MetaBot: pierwszy funkcjonalny NFT na BSV

https://twitter.com/showpayio/status/1435222192409624577?s=20

Zespół ShowPay uruchomił MetaBot, który twierdzi, że jest „pierwszym oryginalnym kolekcjonerskim NFT w MetaNet” i „pierwszym funkcjonalnym NFT opartym na rozsądnej umowie”. MetaBot to awatary robotów na łańcuchu, które można wyposażyć jako zdjęcie profilowe użytkownika w pakiecie aplikacji za pośrednictwem aplikacji Show. Dodając tę funkcję, MetaBoty mają większą użyteczność niż 99% stworzonych do tej pory NFT, w tym tych stworzonych na BSV.

Właściwości MetaBota są definiowane za pomocą protokołu MetaNet, opublikowanego przez dr Craiga Wrighta na konferencji CoinGeek 2018 w Londynie.

Wybijanie ładunku OP_RETURN mojego MetaBota #150:

MetaBot: The first functionalized NFT on BSV

Zdefiniowane są różne metadane (tak wiele „meta”), takie jak liczba, skrót transakcji obrazu robota i wydawcy. Najbardziej interesujące jest pole „część”, które definiuje siedem losowych właściwości bota — ciało, głowę, szyję, ucho, usta, oczy i włosy. Część a jest skorelowana z kolorem/obrazem tła, b z głową, c z okiem i tak dalej.

Zespół ShowPay poinformował mnie w końcu, że te części, jak również definicje mapowania, zostaną wdrożone w łańcuchu w ramach przygotowań do funkcji Remint, która umożliwi połączenie 2 botów w nowego MetaBota. Te kombinacje mogą doprowadzić do stworzenia Ultimate MetaBot, które są niezwykle rzadkie i wymagają potencjalnie tysięcy prób stworzenia. Koszt Reminta będzie wymagał MetaCoin, tokena, którego działalność rolnicza odpowiadała za blok 2 GB wydobyty w sierpniu 2021 r.

Początkowe 199 MetaBot NFT zostało sprzedanych 9/8/2021 po początkowej cenie 0,38 BSV przez zespół ShowPay i zostało wyprzedane w ciągu 10 minut. Pozostałe 785 zostały sprzedane w ciągu następnych dni po rosnącej cenie, każda sprzedaż kończyła się szybciej niż w poprzednich dniach. Jako osoba, która uczestniczyła już drugiego dnia, mogę stwierdzić, że mam szczęście, że udało mi się ją kupić.

Utworzony rynek wtórny, w zależności od liczby, zawiera transakcje od 2 do 22,8 BSV:

https://twitter.com/showpayio/status/1437425755143630855?s=20

Boty o niższych numerach są wymieniane za około 10 BSV, prawdopodobnie w oczekiwaniu na zwiększoną szansę na przypomnienie rzadkiego Ultimate MetaBot. Ostatnia 13 zostanie sprzedana 15.09.2021 po początkowej cenie 0,98 BSV.

https://twitter.com/showpayio/status/1436676480268849155?s=20

MetaBoty #1 i #2 są zarezerwowane odpowiednio dla zespołu ShowPay i głównego projektanta.

Pisałem o MetaBotach i ich implikacjach w ciągu ostatnich kilku dni w ramach wyzwania #Bitpost30 i jestem dość optymistycznie nastawiony do tego projektu. Nie zgadzam się z moim twierdzeniem o zrównaniu szaleństwa NFT z bańką internetową Dotcom, ponieważ kreatywność, którą widzę (nawet w innych sieciach) nie wykazuje oznak spowolnienia.

Uruchomienie MetaBot zachęciło mnie do wypróbowania pakietu aplikacji zbudowanych na protokole MetaID, nad którym zwlekałem z tego czy innego powodu. Mogę powiedzieć, że jestem uzależniony od aplikacji Show, w której mogę płynnie wchodzić i wychodzić z różnych aplikacji, logując się tylko raz.

Ta funkcja zapewnia jeszcze większą użyteczność MetaBota, ponieważ możesz wyposażyć jednego ze swoich botów jako awatara w łańcuchu, który będzie wyświetlany w różnych aplikacjach. Wielu użytkowników opartej na MetaNet aplikacji mediów społecznościowych, ShowBuzz, wyposażyło swojego bota, co sprawia, że ​​społeczność internetowa jest bardziej aktywna, dzięki wspólnej motywacji do zwiększania wartości i użyteczności (nie tylko pieniężnej) MetaBotów.

Nie mogę się doczekać przyszłości MetaBotów i na pewno będę mieć oko na rozwój zespołu ShowPay, ponieważ z pewnością zrobili furorę w tej przestrzeni. Pobierz MetaBota już dziś na nftonshow.com.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : MetaBot: The first functionalized NFT on BSV – CoinGeek