Diem nie zaimponował Waszyngtonowi nawet próbami zmiany marki

Facebook stanął w obliczu trudnej bitwy o pozyskanie regulatorów w Stanach Zjednoczonych i pomimo wkładania milionów w lobbing oraz zmiany marki z Libra na Diem, Waszyngton nadal nie jest pod wrażeniem. Niedawny raport cytował źródła w Ministerstwie Skarbu i innych strażników, którzy twierdzili, że regulatorzy nadal mają wiele obaw związanych z ciągle ewoluującym projektem stablecoin.

Facebook sprawdził się w wielu branżach, na które postawił swoje cele, inwestując miliardy lub pożerając konkurencję.

Jednak w ciągu ostatnich dwóch lat nie był w stanie przebić się w świecie finansów swoim projektem stablecoin Libra-Diem. A jak donosi teraz Washington Post, nie zbliża się on do zaimponowania amerykańskim organom regulacyjnym.

Od czasu zmiany marki na Diem i remontu struktury — a także utraty niektórych pierwotnych partnerów, takich jak eBay — projekt płatności cyfrowych Facebooka podjął wspólne wysiłki, aby zdobyć regulatorów.

Według The Post, szef finansowy Facebooka, David Marcus, był w Waszyngtonie, aby spotkać się z organami regulacyjnymi i próbował ich przekonać, że Novi, platforma płatnicza Facebooka oparta na Diem, może pomóc bankować niebankowym.

Dyrektorzy Diem uważają, że regulatorzy zmieniają swoje twarde stanowisko. Jeden z nich, który rozmawiał z The Post pod warunkiem zachowania anonimowości, twierdził, że regulatorzy powiedzieli Diemowi, że projekt stablecoina jest „pozytywny”. Dodał, że projekt został całkowicie przebudowany, aby uspokoić organy regulacyjne, w tym zrezygnowano z takich funkcji, jak anonimowe transakcje.

Podczas gdy Diem nabiera pewności co do swoich szans na aprobatę, źródła w amerykańskim Ministerstwie Skarbu powiedziały gazecie, że niewiele się zmieniło. Ministerstwo Skarbu, kierowane obecnie przez Janet Yellen, obawia się, że Diem może podważyć stabilność finansową. Urzędnicy obawiają się, że konglomerat Diem może rozkwitnąć, a jeśli kiedykolwiek się załamie, może zagrozić całej gospodarce.

A potem są obawy Facebooka. Gigant mediów społecznościowych stał się łatwym celem dla strażników z danymi i skandalami antymonopolowymi. Podczas gdy skandal z Cambridge Analytica był największym, administracja Bidena starła się również z Facebookiem w związku z rozprzestrzenianiem się dezinformacji na temat COVID-19 na swojej platformie.

Rep. Maxine Waters (D-CA), przewodnicząca Komisji Usług Finansowych Izby Reprezentantów, podsumowała obawy regulatora, stwierdzając: „Facebook mógł zmienić nazwę swojego projektu na nową nazwę, ale nie zrobili nic, aby rozwiązać problem prywatności, bezpieczeństwa narodowego, ochrona konsumentów i obawy dotyczące polityki pieniężnej związane z projektem”.

Obejrzyj: panel CoinGeek Zurich, Stablecoins na BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Diem not impressing Washington even with rebranding efforts: report – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO