Prezydent Białorusi wzywa obywateli do włączenia się w wydobycie kryptowalut

Według prezydenta Białorusi Białorusini powinni zbadać wydobywanie nagród za bloki walutowe zamiast wyjeżdżać za granicę w celu wykonywania niskopłatnych prac w rolnictwie. Prezydent Aleksander Łukaszenko uważa, że ​​tania energia elektryczna w kraju może sprawić, że będzie to blokowa potęga wydobywcza.

Łukaszenka przemawiał podczas otwarcia zakładu wydobywczo-przetwórczego Petrikovsky, donosi rosyjska agencja informacyjna RBC. Stwierdził, że kraj nie wykorzystuje taniej energii elektrycznej i że musi wyrosnąć więcej działań gospodarczych, aby z niej skorzystać.

Jedną z lukratywnych czynności, w które obywatele mogą zaangażować się dzięki tej energii, jest wydobycie za blok, zamiast przenosić się do sąsiednich krajów w poszukiwaniu nisko płatnej pracy.

„Musimy zrozumieć, że nigdzie na nas nie czekają […] Zbuduj coś w oparciu o prąd. W końcu zacznij kopać kryptowaluty lub jak to się nazywa. W kraju jest wystarczająco dużo energii elektrycznej – powiedział Łukaszenka.

Łukaszenka jest pierwszym białoruskim prezydentem, które piastował od 1994 roku. Oskarżano go o polityczną dyktaturę i zbrodnie przeciwko ludzkości, a przeciwnicy są masowo więzieni, a niektórzy nawet giną.

W rezultacie główne gospodarki nałożyły na ten kraj wyniszczające sankcje, jeszcze bardziej ograniczając i tak już zmagającą się z trudnościami gospodarkę. Biały Dom niedawno zaostrzył swoje sankcje, oskarżając rząd o „napaść na demokratyczne aspiracje i prawa człowieka narodu białoruskiego”. Wielka Brytania i Kanada poszły w ich ślady.

Wydobywanie nagród za bloki walut cyfrowych daje zatem przebłysk nadziei dla gospodarki, która jest w dużym stopniu uzależniona od ropy naftowej i nawozów potasowych. Zwracając się do walut cyfrowych, Białoruś przyłączyłaby się do innych krajów, takich jak Iran i Korea Północna – oba zostały oskarżone o łamanie praw człowieka – w poszukiwaniu wirtualnych aktywów jako źródła ułaskawienia przed międzynarodowymi sankcjami.

Łukaszenko jest przyjazny dla walut cyfrowych, a sektor ten jest prawnie uznany i regulowany od 2017 roku. Currency.com jest jedyną zarejestrowaną giełdą w kraju.

Prezydent od lat wspiera także wydobywanie nagród blokowych. W 2019 roku wezwał kraj do wykorzystania nadwyżki energii z pierwszej elektrowni jądrowej w kraju do wydobywania walut cyfrowych.

Obejrzyj: panel CoinGeek Zurich, BSV to Green Bitcoin: zużycie energii i zrównoważony rozwój środowiska

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Belarus president urges citizens to get into block reward mining – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO