Michaelowi Ackermanowi grozi 20 lat więzienia po tym, jak przyznał się do winy za oszustwo BTC o wartości 37 milionów dolarów

Oszust cyfrowy, oskarżony o składanie roszczeń i sfałszowane raporty księgowe, zostaje 20 lat za kratkami po tym, jak przyznał się do winy. Władze powiedziały, że Michael Ackerman zwabił inwestorów obietnicami wygórowanych zwrotów z handlu BTC, ale wszystko, co zrobił, to doktoryzował raporty finansowe, aby wyglądały na zyskowne, jednocześnie wysysając fundusze inwestorów.

Ackerman założył swój rzekomy program inwestycyjny w 2017 r., kiedy rynek ogarnął szum astronomicznych zwrotów, podały organy ścigania. Pozyskał fundusze od setek inwestorów w dolarach amerykańskich, które obiecał zainwestować w BTC i inne waluty cyfrowe. Twierdził, że jest dyrektorem ds. handlu i powiedział inwestorom, że zastrzeżony algorytm firmy generował stałe zwroty w wysokości co najmniej 15% każdego miesiąca.

Do grudnia 2019 r. inwestorzy wnieśli 37 milionów dolarów. Ackerman okłamał ich, że przekształcił tę inwestycję w fortunę o wartości co najmniej 315 milionów dolarów. Wykorzystał to boisko na dotychczasowych inwestorach, a także na nowych perspektywach.

Jednak, jak ujawnia Departament Sprawiedliwości USA (DoJ), wszystkie twierdzenia były fałszywe. W rzeczywistości, główne konto handlowe używane przez Ackermana na giełdzie nigdy nie przekroczyło 5 milionów dolarów. Aby udowodnić, że osiąga skandaliczne zyski, Ackerman fałszował liczne zrzuty ekranu, które prezentował inwestorom.

Według DoJ, zamiast inwestować fundusze, ukradł co najmniej 9 milionów dolarów. Wykorzystał te pieniądze na wystawny styl życia, który obejmował wiele nieruchomości i kosztowną biżuterię, pojazdy, podróże i usługi ochrony osobistej.

„Jak przyznał dzisiaj, Michael Ackerman zebrał miliony dolarów na inwestycje dla swojego fałszywego programu kryptowalutowego, fałszywie reklamując miesięczny zwrot w wysokości ponad 15 procent, fałszując dokumenty, aby oszukać inwestorów, by myśleli, że jego fundusz ma saldo ponad 315 milionów dolarów i wydając miliony na inwestor finansuje się” – powiedziała Audrey Strauss, prokurator okręgu południowego Nowego Jorku.

52-latek przyznał się do jednego z oszustw związanych z telewizją, za które grozi kara do 20 lat więzienia. Ma zostać skazany 5 stycznia przyszłego roku.

Zgodnie z warunkami ugody Ackerman zwróci 30,6 miliona dolarów i zrezygnuje z 36,3 miliona dolarów.

Amerykańska Komisja Handlu Towarami i Kontraktami Terminowymi (CFTC) również ściga Ackermana. W zeszłym roku zażądała wpisu przeciwko niemu wyroku zaocznego po tym, jak nie odpowiedział na jej pozew. CFTC oskarżyło mieszkańca Ohio o to, że stoi za trzecim kwartałem, oszustwem, w którym zrealizowano 33 miliony dolarów z pieniędzy inwestorów BTC.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Michael Ackerman faces 20 years in jail after pleading guilty to $37M BTC scam – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO