Telefónica udostępnia usługę uwierzytelniania dokumentów opartą na blockchain

Telefónica, hiszpańska firma telekomunikacyjna, ogłosiła wydanie inicjatywy uwierzytelniania opartej na blockchain. Innowacja zapewnia firmom możliwość efektywnego uwierzytelniania dokumentów, projektów, transakcji i treści cyfrowych przy wsparciu prawnym.

Usługa uwierzytelniania została stworzona na platformie TrustOS firmy Telefónica Tech, która wykorzystuje technologię blockchain w celu uproszczenia połączenia procesów firmy.

Przed wprowadzeniem tej innowacji dokumenty papierowe miały wady, takie jak ryzyko zepsucia lub kradzieży, a także możliwość fałszowania dokumentów. Stosowanie weryfikacji dokumentów papierowych ma również niekorzystne skutki, ponieważ wystawca dokumentów może przeprowadzić weryfikację tylko ręcznie. Telefónica planuje rozwiązać te problemy za pomocą usługi uwierzytelniania opartej na blockchain, która łączy cyfrowy odcisk palca dokumentu i znacznik czasu z cyfrowym podpisem użytkownika.

„…Nowa usługa Telefónica Tech umożliwia firmom generowanie z taką samą wartością dowodową cyfrowych dowodów autorstwa, posiadania i integralności dynamicznej historii wersji i interakcji dowolnego formatu cyfrowego (pliki, obrazy, wiadomości e-mail itp.), w porównaniu z klasyczny podpis cyfrowy, który oferuje te gwarancje tylko dla określonej wersji dokumentu PDF” – czytamy w raporcie.

Więcej informacji o nowej usłudze

Nowa usługa otwiera również drzwi dla kilku przypadków użycia w różnych sektorach, takich jak: ubezpieczenia, umożliwiając wizualny zapis roszczeń, zapis dokumentacji i dowody z dokumentów; rolnictwo, umożliwiając rejestrację świadectw jakości, analiz biosanitarnych i zeszytów polowych; własności przemysłowej, poprzez zapewnienie ochrony marki, tajemnicy biznesowej, zabezpieczenia projektów inżynieryjnych i planów budowlanych, depozytu oprogramowania oraz naruszeń treści chronionych.

Usługa skierowana jest również do takich obszarów, jak: szkolenia, wykorzystywane do certyfikatów uczestnictwa w kursach, targach i kongresach, akredytacji zawodowych i stopni naukowych; media, tj. do rejestracji oryginalnych treści, a także autorstwa obrazów i treści multimedialnych; administracyjne i prawne, w szczególności w zakresie rejestracji informacji poufnych, powiadomień i protokołów, certyfikacji cyfrowej i notarialnej, a także umów i dokumentów; i produktów, poprzez zapewnienie dowodu pochodzenia lub własności, certyfikatów i zgodności z warunkami gwarancji, dowodów konserwacji i transmisji, a także autentyczności i serii limitowanych.

Dział prawny Telefóniki zaczął już korzystać z rozwiązania do śledzenia wiadomości e-mail w przypadku kontrowersji, chociaż treść nie jest widoczna na blockchainie.

Luis Prendes, Globalny Dyrektor Telefónica ds. Prawnych i Cyfrowej Transformacji Prawnej, powiedział: „Włączenie innowacyjnych technologii, takich jak blockchain w zarządzanie umowami i ogólnie dokumentację prawną, jest kluczowym krokiem w bezpiecznej cyfrowej transformacji firm”.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek Zurich, demonstracja na żywo Teranode pokazująca 50 000 TPS na BSV Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Telefónica releases blockchain-based document authentication service – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO