Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

23 września 2021

Rosja nie jest gotowa na płatności w walucie cyfrowej, mówi Kreml

Rosja zakazała korzystania z płatności w walutach cyfrowych w lipcu zeszłego roku, a według Kremla ta ustawa nie zostanie uchylona w najbliższym czasie. Przedstawiciel najwyższego urzędu w kraju powtórzył, że Rosja nie jest gotowa, aby waluty cyfrowe były prawnym środkiem płatniczym, mimo że kraje Ameryki Środkowej robią na tym duże postępy.

Rosyjski organ ustawodawczy, znany jako Duma Państwowa, uchwalił ustawę zatytułowaną „O cyfrowych aktywach finansowych” w 2020 roku, ostatecznie nadając walutom cyfrowym status prawny w kraju. Jednak z drugiej strony zakazał używania walut cyfrowych jako płatności.

A jak donosi teraz państwowa agencja informacyjna RIA Novosti, Kreml nie zmieni zdania. Dmitrij Pieskow powiedział, że Rosja nie jest gotowa na integrację walut cyfrowych ze swoimi systemami płatności, a tym bardziej nie uznaje ich za prawny środek płatniczy.

Pieskow jest oficjalnym przedstawicielem prezydenta Rosji Władimira Putina. Według niego, nadanie tego statusu walutom cyfrowym, takim jak BTC lub ETH, służy jedynie zagrożeniu systemu finansowego, z niewielkimi korzyściami.

Powiedział dziennikarzom: „Jest jednoznaczne, że Rosja nie jest gotowa na takie kroki”.

Pieskow w przeszłości określał BTC jako quasi-walutę, umieszczając go w tej samej kategorii, co inne wysoce płynne aktywa, takie jak certyfikaty złota i obligacje.

Cyfrowa przestrzeń walutowa Rosji wciąż stara się znaleźć na nogi. W obecnej sytuacji posiadanie lub handel walutami cyfrowymi nie jest nielegalne, o ile nie są one używane do płatności. Niektórzy prawodawcy próbowali zmienić prawo zakazujące płatności w walutach cyfrowych, ale na razie nic z tego nie wyszło.

Z drugiej strony rosyjski bank centralny w pełni popiera cyfrowy rubel.

„Myślę, że to [cyfrowy rubel] przyszłość naszego systemu finansowego, ponieważ koreluje z rozwojem gospodarki cyfrowej” – powiedziała CNBC prezes Banku Rosji Elvira Nabiullina w czerwcu. „Pójdziemy krok po kroku, bo to bardzo trudny, technologiczny, prawny… projekt”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Russia is not ready for digital currency payments, Kremlin says – CoinGeek