Regulator papierów wartościowych w Hongkongu chce zaostrzenia przepisów dotyczących walut cyfrowych

Regulator papierów wartościowych w Hongkongu chce bardziej rygorystycznych przepisów dla sektora handlu walutami cyfrowymi. Miasto rozważa szereg przepisów, które mają na celu ograniczenie ekspozycji na klientów detalicznych, ale wiceszef urzędu nadzoru papierów wartościowych uważa, że ​​Hongkong powinien zrobić więcej.

Liang Fengyi, zastępca dyrektora naczelnego Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC), powiedział niedawno, że agencja musi zrobić więcej, aby poradzić sobie z oszustwami związanymi z walutami cyfrowymi. SFC ma obowiązek rozszerzyć zakres swoich przepisów, aby lepiej objąć rodzący się przemysł, stwierdziła.

Komisja podejmuje kroki w celu lepszej ochrony inwestorów przed oszustami walutowymi, w tym poprzez konsekwentne ostrzeganie opinii publicznej o ryzyku związanym z inwestycjami w waluty cyfrowe.

Jednak w Hongkongu wciąż brakuje definitywnych regulacji dla tego sektora. Po pierwsze, waluty cyfrowe nie są prawnie zdefiniowane jako papiery wartościowe lub metody płatności, zauważył Liang, zgodnie z raportem lokalnej gazety ETNet. Oznacza to, że wychodzą one spod jurysdykcji SFC, co znacznie utrudnia Komisji nadzór nad branżą.

Liang uważa ponadto, że kluczowe znaczenie dla SFC ma prowadzenie edukacji inwestorów, aby zapobiec ponoszeniu przez nich ogromnych strat podczas handlu. Ponadto regulator musi rozprawić się z nielicencjonowanymi transakcjami w walutach cyfrowych.

Agencja „stale wzmacnia nadzór nad pozagiełdowymi instrumentami pochodnymi, a także uruchomi w przyszłości repozytorium danych transakcyjnych” – dodała.

Środki SFC chroniły inwestorów przed korzystaniem z platform transakcyjnych, które jeszcze nie otrzymały licencji na prowadzenie działalności w specjalnym regionie administracyjnym. Miesiąc temu Binance ogłosiło, że zamyka handel instrumentami pochodnymi w Hongkongu. Stało się to po wydaniu przez KNF oświadczenia, z którego wynikało, że wojownicza giełda nie została zarejestrowana do prowadzenia działalności regulowanej w mieście.

Nie wszystkie działania KŁŻ przyjęły się dobrze z inwestorami. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych propozycji pojawiła się w maju, kiedy sugerowano, że giełdy walut cyfrowych powinny być ograniczone tylko do profesjonalnych inwestorów. W mieście są to osoby o wartości co najmniej 8 mln HKD (1 mln USD). Ta propozycja spotkała się z oburzeniem opinii publicznej, ponieważ odcięłaby ponad 93% wszystkich właścicieli walut cyfrowych w Hongkongu od dostępu do giełd.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Hong Kong securities regulator wants stricter laws for digital currencies – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO