Najnowsze ostrzeżenie SEC dla inwestorów dotyczy oszustw walutowych i ICO

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała ostrzeżenie dla inwestorów, aby uważali na oszustwa związane z inwestycjami w waluty cyfrowe, w najnowszym ostrzeżeniu dotyczącym waluty cyfrowej, która ma być zgłoszona przez regulatora.

Ogłoszenie zostało opublikowane za pośrednictwem Biura Edukacji i Adwokacji Inwestorów SEC oraz Zespołu Zadaniowego ds. Strategii Detalicznej Wydziału Egzekwowania, zwracając uwagę, że inwestorzy ryzykują „niszczące straty” w wyniku oszustw i oszustw. W szczególności SEC wskazała na wzrost liczby pierwszych ofert monet, czyli ICO, jako jednego z głównych źródeł obaw inwestorów, którzy chcą uniknąć utraty pieniędzy.

Regulator zasugerował również, że rosnące ceny na rynkach aktywów cyfrowych były dobrodziejstwem dla oszustów i oszustów, powodując, że inwestorzy byli mniej sceptyczni wobec ich twierdzeń: „Inwestorzy mogą być mniej sceptyczni wobec możliwości inwestycyjnych, które obejmują coś nowego lub „nowoczesnego” lub może zostać wciągnięty w strach przed utratą (FOMO).”

Biorąc pod uwagę optymistyczne nastroje na niektórych rynkach aktywów cyfrowych w ostatnich miesiącach, ostrzeżenie sugeruje, że inwestorzy mogą wpaść w pułapkę, że nie chcą „przepuścić okazji, aby stać się bardzo bogatym”.

W swojej notatce ostrzegawczej SEC stwierdziła, że ​​inwestorzy w aktywa cyfrowe powinni podjąć kroki w celu zrozumienia pełnego zakresu związanego z nimi ryzyka, a także zwrócić uwagę na kluczowe sygnały ostrzegawcze, które mogą wskazywać na nieuczciwe schematy. Należą do nich między innymi twierdzenia o szalenie wysokich zwrotach z inwestycji, fałszywe referencje i wątpliwe roszczenia licencyjne.

Notatka SEC odnosi się do oszustwa BitConnect, które spowodowało straty w wysokości 2 miliardów dolarów dla inwestorów objętych programem, jako ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów walut cyfrowych.

„Platforma rzekomo wypłacała inwestorom wypłaty z przychodzących funduszy inwestorów i nie handlowała Bitcoinami inwestorów zgodnie z jej oświadczeniami, co doprowadziło do upadku platformy, a inwestorzy stracili ogromne kwoty pieniędzy”.

Pojawia się, gdy SEC rozważa dalszy rozwój ram prawnych dotyczących regulacji waluty cyfrowej w Stanach Zjednoczonych.

Obejrzyj: Kongresman USA Patrick McHenry omawia „Kwestie polityki blockchain” z Jimmym Nguyenem ze Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : SEC latest investor warning targets digital currency scams and ICOs – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO