Ataki związane z walutą cyfrową wśród największych cyberzagrożeń w Afryce

Jak ujawnił raport globalnego giganta cyberbezpieczeństwa, Kaspersky, zagrożenie cyberatakami związanymi z walutą cyfrową jest nadal powszechne w krajach afrykańskich. Jak stwierdzono w raporcie, Cryptojacking pozostaje najpopularniejszą metodą ataku, ale phishing i wykorzystywanie fałszywych wymian w celu wyodrębnienia kluczy prywatnych również stają się coraz powszechniejsze.

Od początku roku firma Kaspersky wykryła ponad 1500 fałszywych zasobów na całym świecie, których celem są potencjalni inwestorzy w waluty cyfrowe lub osoby zainteresowane wydobywaniem nagród blokowych. Schematy były zróżnicowane, w tym poprzez tworzenie fałszywych serwisów wymiany, które wymagają przedpłaty przed rzekomym wystawieniem premii. Wyłudzanie informacji jest również dość powszechne, a atakujący atakują klucze prywatne swoich ofiar.

Jednak według moskiewskiej firmy, cryptojacking pozostaje najpopularniejszą metodą ataku. Od 2018 roku zainfekowanych zostało ponad 5 milionów maszyn. Kaspersky twierdzi, że chociaż zagrożenie to zmalało, odkąd osiągnęło szczyt kilka lat temu, nadal jest powszechne w Afryce.

W Kenii 0,85% wszystkich użytkowników było celem hakerów, którzy wykorzystują komputer swojej ofiary do wydobywania cyfrowych walut bez ich wiedzy i zgody. W Nigerii było to 0,71%, podczas gdy w RPA 0,60%. Te trzy są największymi afrykańskimi rynkami walutowymi.

Bethwel Opil, menedżer ds. sprzedaży w firmie Kaspersky w Afryce, zauważył: „Chociaż te wartości procentowe można uznać za niskie i mogą wydawać się nieistotne dla użytkowników, złośliwe oprogramowanie do wydobywania kryptowalut zostało zidentyfikowane jako jedna z trzech najpopularniejszych rodzin złośliwego oprogramowania w Republice Południowej Afryki. , obecnie w Kenii i Nigerii, które naszym zdaniem podkreślają, że w miarę jak kryptowaluty nabierają rozpędu, celem będzie prawdopodobnie większa liczba użytkowników”.

W innych krajach udział tych, których celem są cryptojackery, jest znacznie wyższy. W Etiopii wynosi 3,68%, podczas gdy w Rwandzie wynosi 3,22%.

Oczekiwano wzrostu liczby ataków związanych z walutą cyfrową, zauważył Aleksiej Marczenko. Alexey, który jest szefem działu rozwoju metod filtrowania treści w firmie Kaspersky, uważa, że ​​przestępcy szybko przyjęli naśladowanie mas, ponieważ waluty cyfrowe stają się bardzo popularne na kontynencie.

Zauważył: „Ostatnio wielu zainteresowało się kryptowalutami, a atakujący nie przegapiliby możliwości wykorzystania tego na swoją korzyść. Jednocześnie na radarze oszustów mogą znaleźć się zarówno ci, którzy chcą inwestować lub kopać kryptowaluty, jak i po prostu posiadacze takich środków”.

Obejrzyj: panel CoinGeek Zurich, wykorzystanie Blockchain do wzmocnienia cyberbezpieczeństwa

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Digital currency-related attacks among top cyber threats in Africa: Kaspersky – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO