Chiński bank centralny kończy „rektyfikację” cyfrowej waluty

Według najnowszego raportu chiński bank centralny zakończył walkę z walutami cyfrowymi. Ludowy Bank Chin powiedział, że obecnie reguluje ten sektor „rutynowo”.

W swoim Raporcie o Stabilności Finansowej z 2021 r. LBCh stwierdził, że rozprawia się z wieloma sektorami, które wzbudziły obawy, ale teraz rozwiązał większość problemów, którymi się zajmuje.

„Walka o zapobieganie poważnym zagrożeniom finansowym i ich rozwiązywanie przyniosła ważne etapowe rezultaty” – czytamy w raporcie opublikowanym w języku chińskim.

Następnie w raporcie wymieniono konkretne obszary, w których bank centralny rozprawił się, stwierdzając: „Zarządzanie aktywami online, finansowanie społecznościowe, ubezpieczenia internetowe, handel walutami wirtualnymi, handel walutami w Internecie i pola w zasadzie zakończyły prace naprawcze i zostały przeniesione do znormalizowanego nadzoru.”

W ubiegłym roku LBCh mocniej niż kiedykolwiek wcześniej rozprawił się z branżą walut cyfrowych. Jednym z sektorów, na których się skoncentrował, jest wydobycie nagród blokowych, którego kulminacją jest to, że chińscy górnicy muszą przenieść się do innych krajów, takich jak Kazachstan, Rosja, a nawet rząd prezydenta USA Xi Jinpinga oskarżył tych górników o znaczny wkład w ślad węglowy Chin kiedy kraj podejmuje wspólne wysiłki, aby go zmniejszyć.

PBoC zintensyfikowało również swoje wysiłki przeciwko walutom cyfrowym. Dwa miesiące temu wezwał banki komercyjne oraz mobilne i internetowe procesory pieniężne, takie jak AliPay, do ostrzejszego rozprawienia się z cyfrowymi walutami. Położyła również nacisk na platformy bez recepty, twierdząc, że pozwalają one chińskim mieszkańcom omijać lokalne przepisy.

Ponowne rozprawienie się z branżą spowodowało, że niektórzy gracze wagi ciężkiej, tacy jak Huobi i OKEx, rozwiązali swoje lokalne operacje w Chinach. Huobi zrobił to jako ostatni, ogłaszając miesiąc temu, że wrogość regulacyjna zmusiła go do wycofania się.

Ostatni ruch PBoC spowodował, że lokalna aplikacja została usunięta ze sklepów z aplikacjami w Chinach za oferowanie swoim użytkownikom swoich natywnych tokenów. Według lokalnego punktu branżowego 8btc, zawiadomienie PBoC skierowane do Miejskiej Administracji Komunikacji w Szanghaju doprowadziło do tego, że ten ostatni wymagał od wszystkich sklepów z aplikacjami usunięcia Block Eye, popularnej aplikacji, która umożliwia użytkownikom dostęp do informacji o firmach blockchain. Od tego czasu Block Eye rozszerzył swoje usługi i wydaje natywny token, co ostatecznie doprowadziło do jego kolizji z PBoC.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China central bank completes digital currency ‘rectification’ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO