Bithumb zablokuje dostęp zagranicznym użytkownikom którzy nie zdadzą mobilnego KYC

Jedna z największych giełd cyfrowych walut w Korei Południowej jako pierwsza zablokuje zagranicznych użytkowników, którzy nie przejdą weryfikacji Know-Your-Customer (KYC) telefonu komórkowego w związku z zaostrzeniem przepisów w tym kraju. Bithumb nie ogłosił jeszcze daty rozpoczęcia obowiązkowego KYC.

Korea Południowa już dawno porzuciła podejście do walut cyfrowych bez użycia rąk i nadal wspiera swoją politykę rządzącą tym sektorem. W odpowiedzi koreańskie giełdy zwiększają wysiłki w zakresie przestrzegania przepisów w miarę zbliżania się terminów.

Według Pulse Bithumb jako ostatni podjął dodatkowe środki, nalegając, aby wszyscy cudzoziemcy mieszkający w kraju musieli przestrzegać obowiązkowej zasady weryfikacji telefonu komórkowego. Ta zasada prawdopodobnie zostanie wdrożona przed końcem roku, ale giełda nie określiła dokładnej daty wdrożenia, poza stwierdzeniem, że „w 2021 r. należyta staranność klienta staje się obowiązkowa”.

Ta nowa zasada jest kontynuacją wcześniejszej decyzji Bithumb, aby zabronić obcokrajowcom zarejestrowania się jako nowi użytkownicy bez ich obcej karty rejestracyjnej.

W swoim ogłoszeniu Bithumb wezwał wszystkich cudzoziemców, którzy nie są w stanie zastosować się do nowej zasady, do wycofania swojego majątku, zanim zacznie go egzekwować.

Nowa zasada pojawia się zaledwie trzy tygodnie przed terminem rejestracji koreańskich giełd w urzędach finansowych. W miarę zbliżania się terminu – 24 września – giełdy ponownie podjęły działania w celu wywiązania się ze swoich zobowiązań. Obejmują one ustanowienie weryfikacji prawdziwego nazwiska użytkowników we współpracy z lokalnymi bankami, a także uzyskanie certyfikatu Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (ISMS).

Upbit to jedyna giełda w Korei Południowej, która w pełni wypełniła swoje zobowiązania i zarejestrowała się w jednostce analityki finansowej. Szef organu nadzoru finansowego już dwa tygodnie temu wskazywał, że spodziewa się, że do końca września zarejestrują się dwie inne giełdy, ale jak dotąd Upbit pozostaje jedyną z tym wyróżnieniem.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bithumb to ban foreign users who fail mobile KYC as regulations bite harder – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO