Coinbase: amerykański organ regulacyjny ostrzega przed podjęciem działań egzekucyjnych w sprawie Coinbase Lend

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostrzegła Coinbase, że podejmie działania egzekucyjne, jeśli planowane uruchomienie Coinbase Lend nastąpi, firma przyznała w poście na blogu w środę. Według Coinbase, SEC doręczyła mu zawiadomienie Wells – formalne pismo wysłane przez SEC w celu powiadomienia osób lub firm, że doszła do wniosku, że naruszają przepisy dotyczące papierów wartościowych i zamierza wszcząć przeciwko nim postępowanie egzekucyjne.

Coinbase Lend został ustawiony, aby umożliwić użytkownikom pożyczanie swoich USDC pożyczkobiorcom, aby zarabiać odsetki na zasadzie. Produkt miał zostać uruchomiony jeszcze w tym miesiącu, ale zawiadomienie SEC uniemożliwia to zgodnie z przepisami.

Cios dla Coinbase nastąpił po komentarzach przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera w sierpniu, w których ubolewał nad brakiem ochrony inwestorów w walutach cyfrowych. Niedługo potem regulator papierów wartościowych podjął działania przeciwko trzem firmom zajmującym się aktywami cyfrowymi, pokazując, że SEC poważnie podchodzi do swoich oświadczeń. Wydawałoby się, że produkty takie jak pożyczka są dokładnie tego rodzaju produktami aktywów cyfrowych, które sprawiają, że inwestorzy są bardzo narażeni, jeśli nie są kontrolowane przez regulacje; według strony internetowej Coinbase Lend, zasada użyczana przez użytkowników jest gwarantowana przez Coinbase, ale biorąc pod uwagę nieistniejącą obsługę klienta firmy, SEC byłaby zaniepokojona, powinna była być całkowicie przewidywalna.

Najwyraźniej nie, jeśli jesteś Coinbase. W poście na blogu ogłaszającym zawiadomienie dyrektor ds. prawnych Coinbase Paul Grewal twierdził, że pomimo spędzania miesięcy na współpracy z SEC w sprawie pożyczki, „nie mają pojęcia”, jakie są obawy SEC. Grewal powiedział, że pożyczka nie kwalifikuje się jako papier wartościowy, „ponieważ nie jest to umowa inwestycyjna ani notatka”. Podobnie dyrektor generalny Brian Armstrong wypuścił 21-częściową tyradę na Twitterze skierowaną do SEC, głośno zastanawiając się, w jaki sposób pożyczka może być zabezpieczeniem: „w jaki sposób pożyczka może być zabezpieczeniem?”

Pomysł, że zarówno dyrektor generalny, jak i prawnik spółki notowanej na giełdzie, takiej jak Coinbase (NASDAQ: COIN), przedstawialiby w ten sposób swoje skargi regulacyjne, byłby zabawny sam w sobie, ale posty pokazują, że ani Armstrong, ani Grewal nie mają pojęcia (ani zainteresowania) in) amerykański system papierów wartościowych.

Wbrew rozumowaniu Armstronga, amerykańskie przepisy dotyczące papierów wartościowych istnieją dokładnie po to, by regulować kwestie takie jak udzielanie pożyczek i były one głównym celem reżimu przez długi czas, zanim aktywa cyfrowe stały się emisją na żywo.

Grewal myli się jednak w ciekawszy sposób: mówi, że Pożyczka nie jest papierem wartościowym, bo nie jest umową inwestycyjną ani notą. Kontrakty inwestycyjne są tylko jednym rodzajem zabezpieczenia i chociaż kontrakty inwestycyjne często pojawiają się w kontekście aktywów cyfrowych (prawdopodobnie słyszałeś o teście Howeya do określania, czy coś kwalifikuje się jako umowa inwestycyjna), coś może zostać uznane za zabezpieczenie w szereg innych kontekstów, z których niektóre mają bardziej bezpośrednie zastosowanie do Coinbase Lend niż jakakolwiek analiza Howeya.

Co najważniejsze, Gensler dał do zrozumienia w lipcu, że SEC uważa stablecoiny zabezpieczone papierami wartościowymi za same papiery wartościowe:

„Nie popełnij błędu: nie ma znaczenia, czy jest to token giełdowy, token o stabilnej wartości zabezpieczony papierami wartościowymi, czy jakikolwiek inny produkt wirtualny, który zapewnia syntetyczną ekspozycję na bazowe papiery wartościowe”.

Biorąc pod uwagę, że pożyczka opiera się na USDC, a podział rezerw USDC pokazuje, że stablecoin jest prawie w całości zabezpieczony papierami wartościowymi, a pożyczanie papierów wartościowych jest z pewnością przechwycone przez amerykański reżim papierów wartościowych, wydaje się, że Gensler i SEC potwierdzili, że pożyczka była kilka miesięcy temu niespełniający wymagań: Grewal i Armstrong po prostu przeoczyli wskazówkę.

Ale oznacza to również, że znaczenie decyzji SEC w tym przypadku może w rzeczywistości wykraczać daleko poza samą pożyczkę. SEC musi jeszcze potwierdzić, jaki jest konkretny powód ich determinacji, ale zakładając, że dotrzymują słowa, zaczynając traktować stablecoiny oparte na papierach wartościowych jako same papiery wartościowe, wydaje się prawdopodobne, że pożyczka jest tylko pierwszym niezgodnym produktem, który otrzyma zablokowana przez organy regulacyjne. Chociaż nikt nie wie dokładnie, na czym polega Tether, z pewnością nie jest to gotówka, a prawie na pewno oparta na papierach wartościowych. Ile czasu upłynie, zanim Tether otrzyma list?

Mówiąc szerzej, istnieją projekty w całej branży, które będą nerwowo obserwować, jak SEC wkracza w bieg, by zająć się Coinbase. Ethereum 2.0 to kolejny słoń w pokoju. Pod dowodem stawki istnieje uzasadniony argument, że ETH jest zabezpieczeniem, jeśli jeszcze nie było. To tylko kwestia czasu, zanim SEC udzieli definitywnej odpowiedzi na to pytanie, a od czasu wdrożenia 2.0 regulator tylko stał się bardziej aktywny.

Ze strony Coinbase, szefowie spędzili sierpień i początek września, wyrzucając na rynek akcje o wartości 245 milionów dolarów (SEC po raz pierwszy powiedziała Coinbase, że Lend prawdopodobnie zaangażował się w zabezpieczenie najpóźniej w czerwcu i miał pracownika Coinbase, który złożył zeznania pod przysięgą w Sierpień). Rozdrażnione skargi Armstronga, że ​​SEC nie trzymało go na bieżąco, pokazują, jak bardzo nie mają kontaktu z przepisami i regulacjami, które ich dotyczą. To tak, jakby uważał, że amerykański reżim papierów wartościowych istnieje wyłącznie po to, by przeszkodzić w błyskotliwości jego i kierownictwa kryptowalut takich jak on, a nie jako ugruntowany organ prawny, rozwijany ostrożnie z biegiem czasu, aby zapewnić inwestorom ochronę przed nielegalnymi lub niebezpiecznymi przedsięwzięciami . W tym sensie Armstrong może się nie mylić.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Coinbase: US regulator warns enforcement action over Coinbase Lend – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO