Sber ogłasza plany rejestracji platformy cyfrowej w Banku Rosji

Największy rosyjski bank Sber ogłosił plany zarejestrowania swojej platformy aktywów cyfrowych we wrześniu, co jest postrzegane jako znaczący krok naprzód dla aktywów cyfrowych w Rosji i poza nią.

Bank ogłosił zamiar rejestracji w Banku Rosji jeszcze w tym miesiącu, co utoruje drogę do uruchomienia platformy handlu aktywami cyfrowymi w Rosji.

Wiceprzewodniczący zarządu Sber, Anatolij Popow, powiedział, że bank już buduje funkcje z myślą o emisji stron trzecich, co sugeruje, że spodziewa się, że technologia zostanie udostępniona klientom banku jeszcze w tym roku.

Na razie system działa tylko wewnętrznie, a Sber koncentruje się na zarządzaniu i wydawaniu swoich jedynych cyfrowych walut i tokenów za pośrednictwem tej technologii.

Podobno Sber aktywnie współpracuje z bankiem centralnym kraju, koncentrując się na tym, jak funkcjonalność i inne wymagania produktu spełniają wymogi zgodności.

Jedna z największych na świecie spółek publicznych, państwowy Sber, niedawno zmienił nazwę z Sbierbanku, aby podkreślić swoje zobowiązanie do stania się liderem w dziedzinie technologii i technologii finansowych, a nie tylko w bankowości.

Tylko w pierwszej połowie 2021 r. Sber zainwestował podobno aż 1 miliard dolarów w rozwój swojego ekosystemu zasobów cyfrowych, z planami uruchomienia własnych usług związanych z zasobami cyfrowymi, a także własnych aktywów.

Na początku roku bank połączył siły z rosyjskim bankiem centralnym, Bankiem Rosji, aby opracować plany dla stablecoina – znanego jako Sbercoin. Bank centralny do tej pory odmawiał jednak sfinansowania tego budżetu, odmawiając prywatnym firmom zezwolenia na uruchomienie jakichkolwiek stablecoinów powiązanych z rublem.

Ponieważ Sber dalej rozwija swoją platformę aktywów cyfrowych wraz z bankiem centralnym, wydaje się, że w nadchodzących miesiącach wywoła znaczące fale na rosyjskiej scenie aktywów cyfrowych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Sber announces plans to register digital platform with Bank of Russia – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO