Mury regulacyjne Binance stają się coraz wyższe: Giełda wstrzymuje produkty z Singapuru, ponieważ Republika Południowej Afryki wydaje nowe ostrzeżenie

Przez lata Binance zajmowała się swoją działalnością, nie przejmując się przestrzeganiem przepisów finansowych, a bardzo niewielu regulatorów patrzyło w jego stronę. Następnie domek z kart giełdy zaczął się rozpadać pod nadzorem regulacyjnym w coraz większej liczbie krajów. Singapur niedawno dołączył do długiej listy regulatorów podążających za Binance, zakazując mu świadczenia usług płatniczych i umieszczając go na liście ostrzeżeń dla inwestorów. W innym miejscu Republika Południowej Afryki wydała ostrzeżenie przed Binance, stwierdzając, że giełda kryptowalut nie jest uprawniona do działania w tym kraju.

Urząd ds. Postępowania Sektora Finansowego w Republice Południowej Afryki ogłosił, że Binance Group „nie jest upoważniona do udzielania jakichkolwiek porad finansowych ani świadczenia usług pośrednictwa w kraju”.

Według FSCA, Binance umożliwia mieszkańcom RPA dostęp do swojej platformy transakcyjnej. Dzieje się tak pomimo braku uprawnień giełdy do świadczenia jakichkolwiek usług finansowych. Ponadto waluty cyfrowe nie są regulowane, a inwestorzy powinni zachować ostrożność w kontaktach z Binance i innymi nielicencjonowanymi platformami, ponieważ mogą stracić wszystkie swoje pieniądze, stwierdziła FSCA.

Niektóre banki w RPA już zaczęły zakazywać transakcji z Binance. Jak poinformował CoinGeek, Absa Bank zabronił swoim klientom kupowania walut cyfrowych na Binance, twierdząc, że jest to niezgodne.

Singapur zakazuje Binance, nakazuje zaprzestać świadczenia usług

Monetary Authority of Singapore (MAS), który jest bankiem centralnym kraju Azji Południowo-Wschodniej, również zakazał Binance.com oferowania nielicencjonowanych usług płatniczych. W oświadczeniu rzecznik MAS stwierdził, że po zapoznaniu się z działalnością giełdy ustaliła, że ​​narusza ona ustawę o usługach płatniczych. Binance świadczy usługi płatnicze dla Singapurczyków i pozyskuje od nich interesy bez odpowiedniej licencji.

MAS umieścił również Binance na liście ostrzeżeń dla inwestorów, aby ostrzec Singapurczyków, że ich obsługa nie jest regulowana. Dołącza do 699 innych firm na liście, które nie mają licencji na obsługę w kraju, ale dają inwestorom wrażenie, że są. Rzecznik dodał: „Binance jest zobowiązane do zaprzestania świadczenia usług płatniczych, które są regulowane na mocy ustawy PS na rzecz mieszkańców Singapuru, i zaprzestania pozyskiwania takich usług od mieszkańców Singapuru”.

To skłoniło nękaną giełdę do ogłoszenia, że ​​z dniem 10 września przestanie handlować parami i opcjami płatności w dolarach singapurskich. zachować zgodność z lokalnymi przepisami.” Użytkownikom zaleca się zakończenie wszystkich transakcji i usunięcie powiązanych reklam handlowych do 9 września, aby uniknąć potencjalnych sporów handlowych.

Binance oferuje usługi dla Singapurczyków na Binance.sg, giełdzie obsługiwanej przez Binance Asia Services. Według raportu lokalnego dziennika finansowego Business Times, BAS złożył wniosek licencyjny do banku centralnego i jest obecnie zwolniony z posiadania licencji na świadczenie usług cyfrowych tokenów płatniczych.

Według rzecznika, ten wniosek licencyjny jest analizowany przez regulatora i „podlega mu wykazaniu, że jest w stanie spełnić wymagania wynikające z ustawy o PS”.

Dodał: „MAS angażuje się w BAS i oczekuje, że BAS natychmiast rozpocznie uporządkowane zawieszenie ułatwiania transferów cyfrowych aktywów tokenów płatności między BAS a Binance. BAS poinformuje swoich klientów o odpowiednich ustaleniach tak szybko, jak to możliwe.”

Binance.sg szybko odcięło się od swojej firmy macierzystej, Binance Global, wskazując, że jest to niezależna firma.

„Binance Singapore (Binance.sg) jest odrębnym podmiotem prawnym od Binance.com z własnym lokalnym zespołem wykonawczym i zarządzającym i nie oferuje żadnych produktów ani usług za pośrednictwem strony Binance.com ani innych powiązanych podmiotów i vice versa” powiedział gazecie.

W swojej odpowiedzi Binance Global, kierowany przez zbyt kontrowersyjnego Changpenga Zhao, który sam mieszka w Singapurze, stwierdził, że „aktywnie współpracuje z MAS, aby rozwiązać problemy, które mogą mieć poprzez konstruktywny dialog”.

Jak poinformował CoinGeek, Binance poszukuje inwestycji od Vertex Ventures, spółki zależnej singapurskiego państwowego funduszu majątkowego Temasek.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić swoją teatralność zaangażowania w zgodność, giełda powołała byłego dyrektora ds. finansów korporacyjnych w MAS na dyrektora generalnego Binance Singapore.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Binance regulatory walls getting higher: Exchange halts Singapore products as South Africa issues fresh warning – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO