Słoweński regulator finansowy wzywa do 10% podatku od dochodów z walut cyfrowych

Regulator finansowy w Słowenii wydał nowe propozycje dotyczące podatku od waluty cyfrowej, w wyniku którego mieszkańcy kraju będą musieli zapłacić 10% opłaty od wszelkich dochodów w walucie cyfrowej wpływających na ich konta bankowe.

Administracja finansowa Republiki Słowenii poinformowała, że ​​rozważa wprowadzenie opłaty od działalności aktywów cyfrowych w ramach aktualizacji swojego obecnego podejścia do opodatkowania zysków z walut cyfrowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, organy podatkowe oceniają poszczególne transakcje na poziomie rachunku indywidualnie dla każdego przypadku, analizując zarówno transakcje kupna, jak i sprzedaży w celu określenia kwoty należnego podatku. Nowe propozycje zaostrzyłyby proces, a podatek krystalizowałby tylko wtedy, gdy waluta cyfrowa jest używana do zakupu towarów lub usług lub gdy jest przeliczana na walutę fiducjarną.

Każdy tak określony dochód będzie podlegał 10% opodatkowaniu, co agencja ma nadzieję usprawnić proces poboru, jednocześnie upraszczając podstawę opodatkowania dla osób mieszkających i prowadzących działalność w Słowenii.

W komentarzach do lokalnej prasy władze podkreślały, że podatek naliczany jest tylko wtedy, gdy kwota jest wpłacana fiducjarnie na konto bankowe lub gdy środki są wykorzystywane na możliwą do zidentyfikowania transakcję.

„Chcielibyśmy podkreślić, że to nie zysk byłby opodatkowany, ale kwota, którą słoweński rezydent podatkowy otrzymuje na swoje konto bankowe za zamianę wirtualnej waluty na gotówkę lub przy zakupie rzeczy”.

W ostatnich latach Słowenia przoduje w kształtowaniu polityki walutowej w Europie, zyskując reputację jednej z najbardziej myślących przyszłościowo jurysdykcji na kontynencie, wspierających innowacje w dziedzinie blockchain i waluty cyfrowej.

Nowe środki zapewniłyby większą jasność opodatkowania mającego zastosowanie do działalności walutowej w kraju.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Slovenia financial regulator calls for 10% tax on digital currency income – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO