Singapur wybiera 15 firm, które pomogą w budowaniu detalicznego CBDC

Singapur jest często określany jako centrum innowacji cyfrowych walut, jedną z takich innowacji jest wyzwanie Global Central Bank Digital Currency (CBDC).

Wśród 15 finalistów konkursu CBDC znajduje się po jednej firmie z Barbadosu, Niemiec, Szwajcarii, Australii i Francji. Są też cztery firmy ze Stanów Zjednoczonych i sześć firm z Singapuru.

Trzech najlepszych finalistów konkursu detalicznego CBDC otrzyma po 50 000 dolarów każdy i szansę na zaprezentowanie projektu CBDC na Singapore FinTech Festival, który odbędzie się w dniach 8-12 listopada. Każdy z 15 finalistów otrzyma wniosek o dofinansowanie w wysokości 200 000 USD.

Globalne wyzwanie CBDC zostało zainicjowane przez władze monetarne Singapuru (MAS). Jest nastawiony na odkrywanie i rozwijanie detalicznych rozwiązań walutowych wspieranych przez bank centralny, które przyniosą korzyści światu.

Według banku centralnego 15 finalistów konkursu Global CBDC zostało wybranych spośród ponad 300 zgłoszeń z 50 krajów. Tych 15 instytucji finansowych, FinTech i firm technologicznych przeszło do fazy akceleracji. Ta faza obejmuje kursy mistrzowskie, które będą odbywać się co tydzień przez następne osiem tygodni. Obejmą tematy kluczowe dla rozwoju solidnej, detalicznej CBDC, pozwalając finalistom na wykorzystanie świeżych perspektyw i spostrzeżeń, aby wzbogacić ich ostateczne rozwiązania.

Wśród finalistów są ANZ Banking Group Limited; Poler; singapurski oddział Citibank NA; cLabs, Inc.; Zgoda; Extolabs LLC; Giesecke+Devrient Advance52 GmbH; HSBC Bank (Singapore) Limited i HSBC Holdings plc; IBM; IDEMIA; Criteo; IOG Singapur Pte Ltd; Soramitsu; Standardowy bank czarterowy; i Xfers Pte. Sp. z o.o.

Finaliści ci będą mieli cotygodniowe kursy mistrzowskie i dostęp do piaskownicy cyfrowej waluty API Exchange (APIX) „w celu szybkiego prototypowania rozwiązań walut cyfrowych”. Sandbox obejmuje ponad 100 interfejsów API powiązanych z płatnościami i podstawową bankowością, będą również mieli dostęp do cyfrowych interfejsów API walut od Mastercard.

Dyrektor MAS FinTech, Sopnendu Mohanty, powiedział: „Jakość propozycji otrzymanych od globalnej społeczności innowacji była imponująca. Istniała zdrowa różnorodność podejść do rozwiązania w różnych kategoriach stwierdzeń problemu. Nie możemy się doczekać, aby zaprezentować wybrane rozwiązania na Singapore FinTech Festival”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Singapore shortlists 15 companies to help build retail CBDC – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO