Nowy gubernator Nowego Jorku wybiera byłego pracownika Obamy na szefa NYDFS

Nowa gubernator Nowego Jorku, Kathy Hochul, wyznaczyła byłą urzędnik Obamy Adrienne Harris na szefa Departamentu Usług Finansowych (DFS) w stanie, po niedawnej rezygnacji jej poprzedniczki w NYDFS, nadinspektora Lindy Lacewell.

Hochul, która objęła urząd po odejściu Andrew Cuomo, wezwała Harris do przejęcia departamentu, po tym jak pracowała jako specjalna asystentka ds. polityki gospodarczej Baracka Obamy i starszy doradca zastępcy sekretarza Departamentu Skarbu.

Harris, która obecnie pracuje jako starszy doradca w firmie PR Brunswick Group, była cytowana przez Wall Street Journal, mówiąc, że jej celem w poście było „zapewnienie solidnego i sprawiedliwego systemu finansowego oraz sprawiedliwej gospodarki”.

Harris w przeszłości nie była znana ze swoich poglądów na temat waluty cyfrowej i blockchain, ale była obecna na forum, aby omówić wsparcie rządu dla wschodzącego sektora fintech podczas pracy z administracją Obamy.

Bieg wydarzeń następuje po dramatycznej rezygnacji byłego gubernatora Andrew Cuomo po wielokrotnych zarzutach o napaść na tle seksualnym. Nominowany przez Cuomo do tej roli nadinspektor Lacewell, który również zrezygnował ze zmiany gubernatora, miał pełne uprawnienia do wydania BitLicense w stanie. Przypisuje się jej uproszczenie procesu licencjonowania w stanie „w celu zmniejszenia obciążeń dla przemysłu przy jednoczesnej ochronie konsumentów”.

Każde mianowanie na szefa NYDFS wymaga zgody Senatu Stanowego, zanim będą mogli objąć urząd. Ponieważ nowy gubernator dokonał już nominacji, oczekuje się, że Harris dostanie w nadchodzących dniach wszystko jasne, aby objąć stanowisko.

Ci, którzy prowadzą licencjonowaną działalność w Nowym Jorku, będą uważnie obserwować, w jaki sposób nowy szef DFS zamierza podejść do regulacji cyfrowej waluty i blockchain.

Obejrzyj: Komisarz SEC Hester Peirce omawia „Kwestie polityki blockchain” z Jimmym Nguyenem ze Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : New York’s new governor picks ex-Obama staffer to head NYDFS – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO