Bitcoin to nie waluta? Tak uważa prezes banku centralnego RPA

Według szefa banku centralnego RPA waluty cyfrowe nie spełniają trzech kryteriów definiujących walutę. Lesetja Kganyago, gubernator Banku Rezerw Republiki Południowej Afryki, dalej wezwała do wprowadzenia regulacji dla branży, mimo że kraj widzi wielomiliardowe oszustwa BTC.

Republika Południowej Afryki jest jednym z liderów na kontynencie w zakresie adopcji walut cyfrowych, plasując się za liderem Kenii, Nigerii i Togo według indeksu Chainalysis Global Crypto Adoption Index z 2021 r. Kraj szczyci się również tym, że jest domem dla niektórych z największych w regionie start-upów walut cyfrowych, kierowanych przez portfel Bitcoin SV Centbee i giełdy takie jak VALR.

Jednak pomimo tego przyjęcia szef banku centralnego kraju uważa, że ​​waluty cyfrowe nie są walutami. Są to raczej aktywa, stwierdził w niedawnym wywiadzie.

Lesetja przedstawiła trzy kryteria, jakie musi spełnić waluta, z których pierwszym jest to, że musi być akceptowalnym środkiem wymiany. Musi być również akceptowana jako zasób wartości i po trzecie, musi być jednostką rozliczeniową.

„Kryptowaluta to magazyn wartości. Jest to środek wymiany, ale nie jest powszechnie akceptowany. Jest akceptowany tylko przez tych, którzy w nim uczestniczą” – stwierdził.

Krytyka Lesetji pojawia się w czasie, gdy mieszkańcy RPA zaczęli używać walut cyfrowych do codziennych płatności, na czele z pionierskimi usługami oferowanymi przez Centbee. Startup z Johannesburga pozwala użytkownikom wydawać Bitcoin (BSV) na codzienne potrzeby, takie jak zakupy czasu antenowego, płacenie rachunków za energię elektryczną, płacenie za przejazdy Uberem, subskrypcje online, takie jak Netflix i Apple Music i wiele innych. Centbee zintegrował również wypłaty bankowe dla tych, którzy wymagają konwersji BSV na rand południowoafrykański.

Gubernator uznał potrzebę regulacji w szybko rozwijającej się branży.

„Nasze podejście jest takie, że będziemy musieli to uregulować, ponieważ ludzie inwestują w kryptowaluty, a kiedy tracą pieniądze, pytają, co rząd z tym zrobił” – stwierdził.

Republika Południowej Afryki była domem największych oszustw walutowych w Afryce, z których żaden nie jest większy niż oszustwo Africrypt BTC. Dwóch młodych braci podobno uciekł z 3,6 miliarda dolarów w BTC, mimo że zaprzeczyli oskarżeniom i twierdzili, że zostali zhakowani. Uciekli z kraju, o czym twierdzili, że obawiali się o swoje życie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitcoin not a currency? South African central bank governor thinks so – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO