Kanadyjskie sztabki regulacyjne Handel na uwięzi; Kuba patrzy na cyfrową walutę do płatności, aktualności z Azji

Ontario Securities Commission (OSC) nadal zacieśnia kontrolę nad operatorami walut cyfrowych. Kanadyjski regulator papierów wartościowych zabronił platformom walut cyfrowych oferować usługi transakcyjne Tether (USDT).

Regulator zabronił pierwszym zarejestrowanym giełdom walut cyfrowych w kraju, Wealthsimple i Coinberry, obrotu USDT – jedynym aktywem cyfrowym zabronionym przez OSC.

Wealthsimple to w pełni zarejestrowana platforma handlu walutami cyfrowymi zidentyfikowana przez OSC, podczas gdy Coinberry jest jedyną giełdą walut cyfrowych, która zgłasza się do OSC przed terminem wyznaczonym na początku tego roku.

OSC wydała wstępną fazę zatwierdzeń dla tych firm w ramach „tymczasowych, ograniczonych w czasie ram rejestracji”. Dzięki temu platformy mogą działać w środowisku regulacyjnym, aby wspierać innowacje i reagować na nowe okoliczności.

Tether otrzymał również zakaz prowadzenia działalności w Nowym Jorku, stolicy branży finansowej Stanów Zjednoczonych, przez stanowego prokuratora generalnego. W lutym Tether osiągnął porozumienie z prokuraturą stanową na 18,5 miliona dolarów.

Tether był przedmiotem dochodzenia po tym, jak rzekomo pokrył straty w wysokości 850 milionów dolarów. Władze badają również, czy firma ma wystarczające rezerwy gotówkowe, aby wesprzeć obieg tokenów, co nadal stanowi poważny problem użytkowników i analityków w przestrzeni blockchain.

Po posunięciu Salwadoru, socjalistyczny kraj Kuba ma uznać i regulować waluty cyfrowe do płatności, próbując ominąć sankcje nałożone przez prezydentów USA.

Gaceta Oficial, dziennik urzędowy Kuby, opublikował niedawno rezolucję banku centralnego w sprawie ustanowienia zasad dotyczących walut cyfrowych w transakcjach handlowych oraz wydawania licencji dla dostawców usług aktywów wirtualnych. Rezolucja stanowi, że bank centralny może zezwolić na używanie walut cyfrowych „ze względu na interes społeczno-gospodarczy”, ale z operacjami kontrolowanymi przez państwo. Stwierdza również, że korzystanie z walut cyfrowych nie może wiązać się z nielegalnymi działaniami.

Od lat wysyłanie i wykorzystywanie dolarów amerykańskich do kraju staje się coraz trudniejsze ze względu na zaostrzone zasady embarga nałożone przez byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, a następnie nowe sankcje obecnego prezydenta Joe Bidena w lipcu.

Tymczasem w Azji południowokoreański organ nadzorujący branżę Financial Service Commission (FSC) ustanowi agencję zajmującą się walutami cyfrowymi, która będzie sprawdzać i monitorować działalność finansową związaną z walutami cyfrowymi. Obejmuje to również zapobieganie potencjalnemu praniu pieniędzy w kraju. Korea Financial Intelligence Unit (KFIU) zajmie się nową jednostką, a także utworzy „Pion Planowania Zarządzania Polityką”.

Z innych wiadomości, filipińska giełda aktywów cyfrowych z licencją banku centralnego (PDAX) przygotowuje się do przyjęcia i przyjęcia waluty cyfrowej. Giełda PDAX pozyskała 12,5 miliona dolarów nowego kapitału w celu zwiększenia wsparcia tokenów od nieujawnionej brytyjskiej firmy VC, BC Group z siedzibą w Hongkongu i filipińskiego UBX. Nichel Gaba, założyciel i dyrektor naczelny PDAX, powiedział, że giełda będzie poszukiwać wsparcia dla wielu nowych tokenów, w tym NFT i tokenów do gier.

W tym tygodniu koniecznie zapoznaj się z letnią serią specjalną CoinGeek Conversations, zawierającą wywiady z niektórymi z najbardziej ekscytujących technologów w ekosystemie blockchain przedsiębiorstwa BSV.

Obowiązkowym punktem programu CoinGeek jest również zaproszenie dr Craiga Wrighta do Elona Muska, dyrektora generalnego Tesli (NASDAQ: TSLA) i SpaceX, w celu omówienia Bitcoin, zielonej technologii i tego, jak jego firmy mogą skorzystać z technologii blockchain.

„Możemy współpracować, aby coś zmienić” — mówi dr Wright w zaproszeniu wideo. Dodaje: „Mam nadzieję, że skorzystasz z tej oferty, aby dołączyć do mnie w rozwiązywaniu tych problemów. Mam nadzieję, że spotkamy się na konferencji CoinGeek w październiku”.

CoinGeek New York odbędzie się od 5 do 7 października na The Sheraton Time Square. Konferencja obejmie najzdolniejsze i najbardziej kreatywne umysły w branży i obejmie najnowsze osiągnięcia w zakresie i na blockchainie BSV — największego na świecie publicznego łańcucha bloków pod względem wszystkich głównych wskaźników użyteczności, takich jak przechowywanie danych i dzienny wolumen transakcji, zdolność skalowania i średni rozmiar bloku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 59: Canada regulator bars Tether trading; Cuba eyes digital currency for payments, Asia updates – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO