Robinhood może stracić główny strumień przychodów, ponieważ SEC rozważa zakaz płatności za przepływ zamówień

Aplikacja maklersko-dealerska Robinhood może być w trudnej sytuacji, jeśli wierzyć najnowszym komentarzom przewodniczącego amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary’ego Genslera, wskazujących na plany, które mogą spowodować, że praktyka płatności za przepływ zamówień zostanie zakazana przez regulatora.

W wywiadzie opublikowanym w tym tygodniu w Barron’s Gensler powiedział, że praktyka, która stanowi podstawę dochodów Robinhood, jest zgodna z całkowitym zakazem, a agencja aktywnie rozważa, czy praktyka powinna być kontynuowana.

Płatność za przepływ zamówień obejmuje outsourcing realizacji transakcji stronie trzeciej, przy czym Robinhood działa jako animator rynku dla transakcji w imieniu strony trzeciej w zamian za prowizję. Więc zamiast kupować bezpośrednio przez Robinhood, jego użytkownicy faktycznie dokonują transakcji za pośrednictwem strony trzeciej, za pośrednictwem platformy Robinhood.

W komentarzach Genslera pojawiły się ceny akcji Robinhooda, który sprzedaje swoje usługi jako platforma handlowa, która nie pobiera prowizji od transakcji.

Przewodniczący SEC powiedział, że usuwając płatności za przepływ zamówień i inne tego typu praktyki, rynki korzystają z bardziej wydajnego i przejrzystego handlu. Dla Genslera rynki funkcjonują lepiej, gdy wszystkie dane są publiczne.

„Przejrzystość sprzyja konkurencji i efektywności rynków. Przejrzystość przynosi korzyści inwestorom”.

„Otrzymują dane, uzyskują pierwsze spojrzenie, dopasowują kupujących i sprzedających do tego przepływu zamówień. To może nie być najbardziej efektywne rynki w latach 2020.”

Pojawia się, gdy Robinhood zobowiązał się do dalszej dywersyfikacji swojej oferty walut cyfrowych, rozszerzając ją o nowe tokeny i powiązane usługi.

Ponieważ płatność za przepływ zamówień stanowiła większość jej przychodów, a następnie handel w żartobliwej cyfrowej walucie Dogecoin, prawdopodobnie nigdy nie było tak naglącego czasu, aby firma mogła znaleźć trwałe podstawy do działania.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Robinhood could lose main revenue stream as SEC ponders ban for payment for order flow – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO