Microsoft otrzymuje patent na niezależną od księgi usługę tokenów

Amerykański gigant technologiczny Microsoft zabezpieczył patent na niezależną od księgi rachunkową usługę tokenów w czasie, gdy globalne giganty coraz częściej zgłaszają patenty na blockchain. Patent określa system zarządzania wszystkimi rodzajami tokenów, niezależnie od sieci blockchain, w której są one wdrażane.

Gigant oprogramowania komputerowego i elektroniki użytkowej, który jest drugą co do wielkości firmą na świecie, złożył patent w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych USA (USPTO) 25 lutego 2019 r. Urząd przyznał patent firmie Microsoft Technology Licensing, spółce zależnej Microsoft, na 24 sierpnia.

„Niezależna od księgi usługa tokena” zapewni użytkownikom „jeden lub więcej szablonów tokenów […], w których każdy szablon tokena odpowiada rodzajowi zasobu fizycznego lub cyfrowego”. Będzie to ujednolicony interfejs, w którym użytkownicy będą mogli zarządzać swoimi tokenami przez cały cykl życia. Deweloperzy mogą „pisać kod do transakcji z tokenami i zarządzania nimi w sposób niezależny od bazowych sieci/platform rozproszonych księgi, na których wdrażane są tokeny”.

Microsoft stara się umożliwić programistom tworzenie aplikacji wykorzystujących tokeny łatwiej i wydajniej niż kiedykolwiek wcześniej, twierdzi. Deweloperzy nie będą już musieli rozwodzić się nad „kodem specyficznym dla tokena w celu interakcji z takimi tokenami za pośrednictwem swoich aplikacji; zamiast tego programiści mogą polegać na atrybutach/funkcjach tokenów pochodzących z szablonu, aby wchodzić z nimi w interakcję w sposób ogólny i przenośny”.

Ponadto programiści mogą teraz pisać kod do zarządzania tokenami, który jest niezależny od podstawowej sieci księgi, w której tokeny zostały pierwotnie wdrożone. Według firmy Microsoft sprawi to, że programowanie będzie bardziej wydajne w przypadku pojawiających się zastosowań biznesowych, które wiążą się z przekraczaniem granic księgi.

Gigant technologiczny z Redmond w stanie Waszyngton od jakiegoś czasu wykazuje zainteresowanie technologią blockchain. Na początku tego roku nawiązała współpracę z indyjską firmą Tanla zajmującą się komunikacją w chmurze, aby uruchomić usługę przesyłania wiadomości opartą na blockchain. Znany jako Wisely, był reklamowany jako platforma komunikacyjna jako usługa, która oferuje bezpieczne i zaufane doświadczenia komunikacyjne.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Microsoft receives patent for ledger-independent token service – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO