Tether zbanowany na pierwszych 2 licencjonowanych kantorach walut cyfrowych w Kanadzie

Kanadyjski regulator papierów wartościowych zabronił dwóm pierwszym zarejestrowanym giełdom walut cyfrowych w tym kraju handlu Tether (USDT). stablecoin, który pozornie jest drukowany do woli i jest głęboko powiązany z rzekomymi manipulacjami na rynku, jest jak dotąd jedynym zabronionym zasobem cyfrowym w kraju.

Komisja Papierów Wartościowych w Ontario ma za sobą długą historię walki z operatorami walut cyfrowych. Po wyznaczeniu giełdom kwietniowego terminu na udzielenie licencji na ich działalność, łamał bat na tych, którzy tego nie zrobili, od Poloniex po KuCoin, OKEx i Bybit.

Teraz postawił na największy na świecie stablecoin, USDT.

Prowizja uniemożliwiła giełdom Coinberry i Wealthsimple oferowanie usług handlu Tether. Te dwie giełdy są pierwszymi giełdami w Kanadzie, które otrzymały licencję operacyjną umożliwiającą im oferowanie usług handlu walutami cyfrowymi we wszystkich prowincjach Kanady.

Coinberry otrzymało zgodę od kanadyjskich administratorów papierów wartościowych (CSA) tydzień temu, co pozwoliło jej „oferować Kanadyjczykom produkty i usługi oparte na kryptowalutach na regulowanej platformie”. Szczyci się tym, że jest pierwszą giełdą typu pure-play, która otrzymała licencję w Kanadzie. Wealthsimple jako pierwszy otrzymał zgodę, ale w przeciwieństwie do swojego odpowiednika, nie pozwala użytkownikom wycofać swoich zasobów cyfrowych, podobnie jak Robinhood Crypto.

Pomimo otrzymania zezwoleń regulacyjnych na obsługę Kanadyjczyków, obie giełdy nie będą w stanie oferować USDT. Stabilcoin był jedynym wymienionym w kategorii „Zakazane aktywa kryptograficzne”, a regulator nie podał żadnego uzasadnienia swojej decyzji.

Zakaz uwięzienia był uzasadniony, a oto dlaczego

Zakaz handlu USDT nadchodzi od dawna, a regulator Ontario podjął krok, który wiele innych większych organów nadzorczych powinno zrobić wiele lat temu.

Kontrowersje i problemy Tethera są nieskończone. Od manipulacji na rynku przez podejrzane i niekontrolowane drukowanie tokenów po powiązania z nielegalnymi firmami, stablecoin ma wszystko, a nawet więcej.

Chociaż mógł wymienić którykolwiek z tych powodów, organ nadzorujący Ontario zdecydował się uniknąć, a przedstawiciel powiedział jednemu serwisowi informacyjnemu: „Obecnie nie planujemy wprowadzać nowych zasad mających zastosowanie konkretnie do platform, ponieważ platformy podlegają już istniejącym wymogom na mocy przepisy dotyczące papierów wartościowych w Kanadzie”.

Pewien kanadyjski prawnik był jednak znacznie bardziej bezceremonialny, powołując się na niekończące się batalie prawne prowadzone przez Tether i jego siostrzaną firmę Bitfinex jako kluczowy czynnik zakazu w Ontario.

Christine Duhaime stwierdziła: „Jeśli chodzi o Tether i Bitfinex, raport New York AG prawdopodobnie nie zapewnił komfortu organom nadzoru papierów wartościowych, a w oczach organu nadzoru rządowego prawdopodobnie będzie postrzegany jako ryzykowny”.

Prawnik, który specjalizuje się w fintechach, odnosił się do pozwu Letitii James, prokuratora generalnego stanu Nowy Jork ds. Tether i Bitfinex, za rzekome poniesienie straty w wysokości 850 milionów dolarów i jej ukrywanie. AG James ustalił się z nimi na początku tego roku, wymagając od nich zaprzestania wszelkiej działalności w Nowym Jorku i zapłacenia prawie 20 milionów dolarów grzywny.

Duhaime dodał: „Dopóki niektóre firmy zajmujące się walutami cyfrowymi nie zwiążą się z jurysdykcją o przejrzystości i tam, gdzie posiadacze walut cyfrowych mają prawa, z których mogą skorzystać, jeśli coś pójdzie nie tak, podejrzewam, że nie będą mogli działać w dojrzałych jurysdykcjach regulacyjnych”.

W tym momencie jest niezrozumiałe, że Tether nie został jeszcze rozliczony ze swoich działań. To prawda, że ​​Departament Sprawiedliwości USA podobno prowadzi śledztwo w sprawie rzekomych oszustw bankowych wśród kadry kierowniczej Tethera – które Tether zuchwale odrzucił jako „przepakowywanie przestarzałych roszczeń w wiadomości w celu generowania kliknięć”.

Jednak nawet przy trwających dochodzeniach Tether nadal handluje na każdej innej giełdzie i odnotowuje najwyższy wolumen obrotu, większy niż cztery największe waluty cyfrowe razem wzięte. Firma powróciła również do niekontrolowanego wybijania nowych tokenów USDT po krótkiej przerwie.

W sierpniu wydrukował grubo ponad 4 miliardy dolarów amerykańskich.

Jak poinformował CoinGeek, nie tylko drukowanie jest problemem dla Tethera, ale także „mały” problem z tym, dokąd idzie nowy USDT. Znawcy ujawnili, że przeważająca większość nowo wybitych tokenów trafia do Alameda Research i Cumberland, dwóch firm tworzących rynek o wątpliwych profilach, partnerstwach biznesowych i przywództwie.

Autor : BitUp

Źródło : https://coingeek.com/tether-banned-on-canada-first-2-licensed-digital-currency-exchanges/Author: bitup BSV