Korea Południowa tworzy nowe biuro nadzoru walut cyfrowych

Regulator finansowy Korei Południowej ma ustanowić nowe niezależne biuro monitorujące branżę walut cyfrowych. Nowe biuro będzie podlegać krajowym organom nadzoru przeciwdziałającym praniu pieniędzy i będzie dążyć do zwiększenia ochrony inwestorów.

Komisja Usług Finansowych (FSC) potwierdziła w oświadczeniu, że nowy oddział będzie znany jako „biuro monitorowania aktywów kryptograficznych”. Będzie podlegać koreańskiej jednostce analityki finansowej, części FSC, która zajmuje się wszystkimi kwestiami związanymi z oszustwami finansowymi i praniem pieniędzy.

Według raportu Korea Times, nowe biuro będzie monitorować wszelkie podejrzane transakcje związane z walutami cyfrowymi i podejmie decyzję o przedłużeniu licencji dla operatorów walut cyfrowych. Wykorzysta również zebrane informacje do zbadania dodatkowych sposobów ochrony inwestorów walut cyfrowych w kraju.

FIU będzie nadzorować nowe biuro, ujawniono w oświadczeniu. W ramach tego, FIU będzie posiadać „Pion Planowania Zarządzania Polityką” wewnątrz tego biura. Lider nowego biura będzie pełnił rolę doradczą, raportując bezpośrednio do szefa FIU.

FSC ujawnił w swoim oświadczeniu, że idzie dalej w regulowaniu walut cyfrowych, tym razem uwzględniając wniosek agencji ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy o zwiększenie personelu, który skupi się na wszystkim, co dotyczy walut cyfrowych.

„Decyzja FSC o utworzeniu niezależnego biura wewnątrz KFIU ze zwiększonym personelem ma na celu sprawdzanie i monitorowanie działalności finansowej związanej z kryptowalutami oraz zapobieganie potencjalnemu praniu pieniędzy” – zauważył urzędnik.

To tylko ostatnia z serii zmian regulacyjnych, które FSC wprowadziła, ponieważ stara się lepiej kontrolować branżę walut cyfrowych. Do tej pory tylko Upbit, największa giełda w kraju, zdołała je wszystkie spełnić. Jak poinformował niedawno CoinGeek, Upbit stał się pierwszą giełdą, która złożyła raport biznesowy w FIU. Aby to zrobić, giełda musi mieć partnera bankowego, wdrożyć konta na prawdziwe nazwisko, uzyskać certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (ISMS) oraz szereg innych wymagań.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea creates new digital currency oversight bureau – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO