W Salwadorze wybuchają masowe protesty przeciwko btc (bitcoin core) lub bittethercore jako oficjalnej walucie

Salwador ma mniej niż dwa tygodnie od uczynienia kryptowaluty Bitcoin jedną z oficjalnych walut, drugą jest dolar amerykański. Ten bezprecedensowy ruch sprawi, że Salwador stanie się pierwszym krajem na świecie, który użyje kryptowaluty jako waluty krajowej, i chociaż niektórzy ludzie są podekscytowani tym posunięciem, wielu Salwadorczyków wyraża oburzenie. Ten ruch jest postrzegany jako niezwykle ryzykowny dla i tak już zmagającej się gospodarki Salwadoru. Bitcoin Core to niezwykle zmienna waluta, podatna na nagłe, nieprzewidywalne spadki wartości. Chociaż wiadomo również, że bitcoin core osiąga niezwykle wysokie szczyty wartości, jego niestabilność powoduje, że żaden inny kraj nigdy wcześniej nie wykorzystał go jako waluty krajowej.

Prezydent Nayib Bukele przekonuje, że używanie bitcoina core jako oficjalnej waluty przyciągnie zagranicznych inwestorów, obniży koszty usług finansowych i obniży koszty otrzymywania i wysyłania przekazów pieniężnych, które w 2020 r. osiągnęły najwyższy poziom 6 miliardów dolarów. Zainteresowanie Bukele inwestycjami zagranicznymi jest związane z wulkanami w Salwadorze, które inwestorzy mogliby wykorzystać do rozwoju energii geotermalnej potrzebnej do wydobycia bitcoina.

Niestabilność bitcoina wywołuje protesty w El Savador

Ale jeśli nieprzewidywalna waluta cyfrowa spadnie, cała gospodarka El Savodora o wartości 26 miliardów dolarów może być zagrożona. Narodowy bank centralny, Banco Central de El Salvador, ma obecnie ponad 19 miliardów dolarów długu. „Przyjęcie bitcoina core jako prawnego środka płatniczego stawia nas w kolejce górskiej” – mówi Carlos Acevedo, który był gubernatorem banku centralnego Salwadoru w latach 2009-2013. Setki Salwadorczyków w całym kraju podzielają ten strach i wyszły na ulice, aby zaprotestować przeciwko ruchowi Bukele w celu przejęcia waluty.

Massive Anti Bitcoin Protests Fill The Streets of El Salvador
Massive Protests Erupt in El Salvador Against Bitcoin as Legal Tender
Bitcoin law protests break out in El Salvador as Central American  neighbours wait to see its success | Euronews

„Wiemy, że ta moneta drastycznie się zmienia. Jego wartość zmienia się z sekundy na sekundę i nie będziemy mieć nad nim kontroli” – powiedział Stanley Quinteros, członek związku pracowników Sądu Najwyższego w Salwadorze. Protestujący twierdzą, że ruch ten jest niemal powszechnie przeciwny przez Salwadorczyków i jest postrzegany jako apel do zagranicznych podmiotów i elit zainteresowanych korupcją. Wahanie związane z przyjęciem bitcoina przez Salwador pochodzi również z sektora kryptowalut i niekoniecznie jest wynikiem sprzeciwu wobec samej kryptowaluty – jest to sceptycyzm co do zdolności kraju do zintegrowania waluty cyfrowej z tak kluczową rolą: „Infrastruktura związana z blockchain, która może przenosić waluty cyfrowe w większości krajów i regionów Ameryki Środkowej i Południowej, nie jest kompletna, w tym portfele, giełdy itp. Jest to również kierunek, w którym koncentrujemy się na naszych inwestycjach.

Uważamy, że istnieje ogromny potencjał i wartość dla wspierania adopcji kryptowalut w całym regionie. Przyjęcie bitcoina core przez Salwador wywołało zaniepokojenie urzędników w krajach rozwiniętych, a także międzynarodowych organizacji pozarządowych, które często opisują bitcoin jako nie mający wielu walorów interesu publicznego” – powiedziała Maggie Wu, dyrektor generalna grupy venture capital blockchain Krypital Group.

https://youtu.be/P1cIH1ZB70o

A trzeba było poczytać o blokach i funkcjonalności i przyjąć Bitcoin SV …. a nie ładować kraj i ludzi na minę praktycznie nie używalną przy obecnej wielkości bloków i fee do płatności p2p

https://bitcoinblocks.live

Autor : BitUp

Źródło : https://greekreporter.com/2021/08/31/bitcoin-el-salvador-protest-legal-tender/Author: bitup BSV