Oszustwa związane z cyfrowymi walutami są „smakiem roku”: mówi SEC

Oszustwa i oszustwa nie są niczym nowym w świecie finansów, ale wraz ze wzrostem popularności i wykorzystania walut cyfrowych stały się nowym sektorem przyciągającym wszystkich oszustów. Jest to zgodne z opinią urzędnika amerykańskiej agencji nadzorującej papiery wartościowe, który określił oszustwa związane z cyfrowymi walutami jako „smak roku”. Peter Diskin przemawiał w środę na wirtualnym wydarzeniu na temat trendów w oszustwach konsumenckich, gdzie zagłębił się w powstanie oszustw związanych z cyfrowymi walutami. Diskin jest zastępcą dyrektora regionalnego w biurze amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w Atlancie.

Diskin zauważył, że nie jest to nic nowego i że tego się poniekąd spodziewano. Przestępcy zawsze sięgają po najnowsze wynalazki i żerują na nowicjuszy, którzy nie mają wystarczającego doświadczenia, aby wykryć oszustów. Stwierdził: „Cały czas widzimy to — że cokolwiek jest popularnym tematem, staje się sposobem na zwrócenie uwagi ludzi przez oszustów. Mówią, że to coś nowego i zyskownego, grając na strachu ludzi przed utratą następnej wielkiej rzeczy. Co więcej, oszustwa związane z cyfrowymi walutami są o wiele bardziej niebezpieczne i skomplikowane niż tradycyjne oszustwa e-mailowe, telefoniczne lub osobiste. W przypadku tradycyjnych oszustw większość oszustów znajduje się w Stanach Zjednoczonych i dlatego łatwiej jest ich ścigać i zwalczać. Inaczej jest w przypadku oszustów wykorzystujących walutę cyfrową, którzy zazwyczaj przebywają za granicą.

Gdy fundusze opuszczą amerykańskie instytucje, prawie niemożliwe jest ich odzyskanie, a nawet zatrzymanie oszustów. Zauważył: „Nierzadko pieniądze mogą zostać usunięte z kont bankowych w USA i wyjechać za granicę, co jeszcze bardziej utrudnia odzyskanie pieniędzy, jeśli coś pójdzie nie tak”. Regulator wskazał na niedawną sprawę, w której SEC podjęła działania w sprawie oszustwa walutowego. Znany jako Blockchain Credit Partners, obiecał inwestorom, że wpływy z jego symbolicznej sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup kredytów samochodowych, które przyniosą duże zyski. Jednak, jak podał CoinGeek, operatorzy wykorzystali pieniądze na wydatki osobiste i wypłaty wcześniejszych inwestorów w stylu schematu Ponziego.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Digital currency scams are ‘flavor of the year’: SEC official – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO