Xiaomi India szuka jasności regulacyjnej przed przyjęciem waluty cyfrowej

Xiaomi India wykazuje rosnące pragnienie branży kryptowalut. Jednostka operacyjna firmy z siedzibą w Indiach jest świadoma obaw regulacyjnych i potrzebuje jasności regulacyjnej ze strony rządu przed uruchomieniem projektu w branży. Manu Jain, dyrektor zarządzający oddziału subkontynentalnego, zwrócił uwagę w rozmowie z The Economic Times. Manu powiedział: „Będziemy chcieli poczekać na wszystkie kwestie regulacyjne”. Reżyser docenił ogromny potencjał branży, którą nazwał „największym modnym hasłem i ma się wyjątkowo dobrze”. Firma chce jednak poznać stanowisko rządu w kwestiach regulacyjnych.

Xiaomi India rozwija się i ma na celu inicjatywę cyfrowej waluty

Oświadczenie Manu na temat przewidywanego zanurzenia się firmy w świecie walut cyfrowych pojawia się po tym, jak raport biznesowy dotyczący usług finansowych pokazuje 35% wzrost w pierwszym kwartale 2021 r. Wzrost można przypisać rosnącej ekspansji jej produktów finansowych. Xiaomi India powiększyła swoje produkty usług finansowych, teraz obejmuje pożyczki i ubezpieczenia. W ubiegłym roku firma uruchomiła usługi e-commerce i pożyczki. Wraz z usługą pożyczkową Xiaomi oferuje teraz pożyczki biznesowe, z planami uruchomienia pożyczek w złocie. Ponadto firma rozpocznie udostępnianie kart kredytowych. Szef działu usług finansowych Xiaomi India, Ashish Khandelwal, ujawnił, że ich działalność w zakresie usług finansowych działa jako rynek dla kilku współpracowników oferujących swoje usługi na platformie Xiaomi.

Powiedział: „…nasza zdolność do obsługi klientów była nieco zagrożona, biorąc pod uwagę sytuację COVID w zeszłym roku, ale jest coś, przez co byliśmy w stanie przepłynąć. To dla nas odpowiedni czas, aby stworzyć pełną proporcję”. Xiaomi India współpracuje z Money View, IDFC Bank, Early Salary, Aditya Birla Finance Limited, Axis Bank i Credit Vidya w zakresie usług pożyczkowych. I współpracowali ze Stashfinem, aby zrealizować karty kredytowe. Xiaomi wciąż ma na celu zintegrowanie waluty cyfrowej, ale regulacja pozostaje głównym wyzwaniem. W Indiach środki regulacyjne są owiane niepewnością, co sprawia, że ​​firmy planujące wejście do branży stają się bolączką.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Xiaomi India seeks regulatory clarity before adopting digital currency – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO