FSA w Japonii planuje ostrzejsze regulacje dotyczące walut cyfrowych

Agencja Usług Finansowych, japoński regulator rynku, podejmuje pierwsze kroki w kierunku opracowania bardziej restrykcyjnej polityki regulującej walutę cyfrową w tym kraju, co ma na celu zaostrzenie przepisów dla firm z sektora walut cyfrowych. Według doniesień lokalnych mediów Jiji Press, zmiany przepisów są wprowadzane w celu lepszej ochrony konsumentów, a regulator już zaczął zabiegać o opinie na temat tego, jak nowa polityka może ukształtować się. Oczekuje się, że przepisy zostaną wprowadzone przed latem 2022 r., aby jak najszybciej zapewnić większą ochronę inwestorów. Mając na uwadze dalsze zachęcanie do innowacji i rozwoju, FSA powiedział, że nowe przepisy przyniosą bardzo potrzebną stabilność w sektorze.

Po utworzeniu w zeszłym miesiącu dedykowanego panelu ekspertów, którzy przyjrzeli się kwestiom regulacji w zdecentralizowanych finansach, dołączając do innych bieżących wysiłków mających na celu szerzej zaadresować rozwój walut cyfrowych banku centralnego i waluty cyfrowej. Japonia historycznie przyjęła progresywne podejście do waluty cyfrowej, zachęcając do rozwoju inicjatyw w zakresie waluty cyfrowej i technologii blockchain. Niektóre z najwcześniejszych platform i giełd kryptograficznych powstały w Japonii, a kraj ten nadal jest regionalnym centrum handlu w Azji Wschodniej.

Po znacznym włamaniu do Coincheck w 2019 r. wprowadzono szereg nowych przepisów, aby wzmocnić bezpieczeństwo na giełdach i zaoferować inwestorom lepszą jakość ochrony przed przyszłymi atakami. W ramach tych środków FSA wymaga, aby platformy walut cyfrowych działające w kraju rejestrowały się i przestrzegały wymogów zgodności. Środki te nie zapobiegły powtarzającym się atakom. Jednak wraz z pojawieniem się nowych przepisów, a w szczególności zasady podróży Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF), która ma zostać przyjęta do 2022 r., regulator ma nadzieję zapewnić bardziej solidny nadzór nad sektorem.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Japan’s FSA plots harsher digital currency regulation – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO