AriseCoin CEO zamieszany w $4M oszustw walutowych skazany na 5 lat więzienia

Dyrektor generalny oszustwa walutowego, który rzekomo wyłudził od inwestorów 4 miliony dolarów, został skazany na pięć lat za kratkami. Jared Rice, założyciel AriseCoin, został aresztowany w 2018 roku za oszukiwanie inwestorów, którzy wierzą, że założył pierwszą na świecie zdecentralizowaną platformę bankową. W komunikacie prasowym Departamentu Sprawiedliwości USA Prerak Shah, pełnomocnik okręgu północnego Teksasu, ogłosił skazanie 33-latka 25 sierpnia. Rice został aresztowany w listopadzie 2018 r. przez FBI, gdy pełnił funkcję dyrektora generalnego oszukańczej firmy. Został oskarżony o trzy oszustwa związane z przelewem bankowym i trzy oszustwa związane z papierami wartościowymi.

Rice wcześniej spotkał się z władzami USA, w szczególności z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, która pozwała go rok wcześniej za oszustwa i nielegalną emisję papierów wartościowych. Pod koniec 2018 roku sąd federalny USA ukarał Rice grzywną w wysokości 2,7 miliona dolarów. W 2019 roku przyznał się do oszustw związanych z papierami wartościowymi i wyłudzenia 4,2 miliona dolarów od setek inwestorów. W następstwie tego zarzutu został skazany na karę więzienia i nakaz zapłaty 4 258 073 dolarów odszkodowania przez amerykańskiego sędziego okręgowego Eda Kinkeade. W swoim apelu z 2019 r. Rice przyznał się do okłamywania potencjalnych inwestorów i twierdzenia, że ​​AriseBank był „pierwszą zdecentralizowaną platformą bankową na świecie”.

Twierdził, że AriseBank może oferować rachunki ubezpieczone w FDIC i wszystkie inne tradycyjne usługi bankowe, w tym wydawanie kart kredytowych Visa. Zapewniłby również usługi waluty cyfrowej, przy czym wszystkie te usługi byłyby zasilane przez zastrzeżoną walutę cyfrową – AriseCoin. Ponieważ jednak pozyskiwał fundusze od inwestorów i obiecywał im wielkie zyski, „po cichu przeliczał fundusze inwestorów na własny użytek, wydając pieniądze na hotele, jedzenie, transport, adwokata rodzinnego, a nawet kuratora procesowego – fakty, które nie ujawnił inwestorom.”

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : AriseCoin CEO involved in $4M digital currency scam sentenced to 5 years in jail – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO