Notowane na giełdzie w Londynie Argo Blockchain za 75 mln USD IPO w USA

Argo Blockchain PLC (LSE: ARB), londyński wydobywca nagród blokowych BTC, złożył wniosek o drugą listę w Stanach Zjednoczonych. Firma planuje notować swoje amerykańskie akcje depozytowe na globalnym rynku Nasdaq i przeznaczy część zebranych funduszy na dywersyfikację swoich produktów. Firma ogłosiła, że ​​złożyła oświadczenie rejestracyjne w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby notować swoje akcje na Nasdaq. Jednak „liczba akcji zwykłych, które mają być reprezentowane przez każdy ADS, liczba oferowanych ADS oraz przedział cenowy dla proponowanej oferty nie zostały jeszcze ustalone”. Argo będzie notowane na amerykańskiej giełdzie pod symbolem „ARBK”, a Barclays i Jefferies Group będą współprowadzącymi księgi.

Jak poinformował CoinGeek miesiąc temu, Argo badał listę drugorzędną. Jak wówczas ujawniono, firma stara się wykorzystać chaos w Chinach, aby zwiększyć swój udział w rynku. Ponieważ rząd chiński wypuszczał górników wynagradzających bloki z kraju, który kiedyś gościł blisko trzy czwarte branży, w ostatnich tygodniach była to gra dla każdego. Amerykańscy górnicy szczególnie zintensyfikowali swoją grę, a niektóre stany tworzą nawet przepisy, które czynią je atrakcyjnymi jako cel dla „bezdomnych” chińskich górników. „Argo wykorzystało te giełdy, nadal dostarczając wysokie przychody z imponującą marżą” – powiedział dyrektor generalny Peter Wall podczas ostatniej aktualizacji strategicznej.

Argo wydobywa BTC i jako takie jest prawie całkowicie uzależnione od nagród blokowych, nawet jeśli ogromne bloki blockchain BSV dla przedsiębiorstw udowodniły, że rozsądniej jest polegać na opłatach transakcyjnych. W rzeczywistości BSV jest już największym na świecie publicznym łańcuchem bloków pod względem wszystkich głównych wskaźników użyteczności, takich jak przechowywanie danych i dzienny wolumen transakcji, zdolność skalowania i średni rozmiar bloku; mając na uwadze, że BTC nadal tkwi w małych blokach, które powodują, że sieć działa wolno, opłaty są wysokie i ogólnie nie nadają się do czegokolwiek innego niż spekulacje.

Na koniec czerwca brytyjska firma posiadała 1268 BTC, o wartości 61 milionów dolarów w czasie prasowym. Zgłoszenie Argo pojawiło się zaledwie kilka dni po tym, jak australijska górniczka Iris Energy Pty ujawniła, że ​​zrobiła podobny krok. Firma została założona w 2018 roku i od tego czasu zebrała około 130 milionów dolarów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : London-listed Argo Blockchain files for $75M US IPO – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO