Upbit staje się pierwszą giełdą, która zarejestruje się w regulatorze Korei Południowej

Upbit stał się pierwszą cyfrową giełdą walut w Korei Południowej, która złożyła raport biznesowy do południowokoreańskich organów regulacyjnych. Giełda zgłosiła swoje operacje walutowe do jednostki analityki finansowej (FIU) po zakończeniu weryfikacji prawdziwego nazwiska i nawiązaniu współpracy z lokalnym bankiem. Korea Południowa stała się bardzo rygorystyczna w zakresie wymiany walut cyfrowych, a Komisja Usług Finansowych wyznaczyła im termin 24 września na dostosowanie się do nowych przepisów. Wielkie giełdy z dużym wsparciem finansowym były w stanie spełnić wymagania, ale mniejsze zamykają lub zawieszają usługi. A teraz, zgodnie z lokalnym raportem, Upbit jako pierwszy przesłał swój raport biznesowy do FIU, departamentu w ramach FSC. Dunamu, gigant fintech, który obsługuje Upbit, potwierdził niedawno tę wiadomość.

Komentując zgłoszenie, wiceprezes FSC Doh Gyu-sang powiedział, że regulator nie może się doczekać przyjęcia podobnych raportów z giełd działających w kraju. Powiedział mediom, że do końca miesiąca spodziewa się podobnych doniesień z dwóch innych giełd. Aby złożyć raport, giełda musi być zgodna z rygorystycznymi wymogami FSC, z których niektóre okazały się zbyt trudne dla giełd, a niektóre, takie jak Probit, usuwają setki tokenów z listy, podczas gdy inne, takie jak Daybit, zostały całkowicie zamknięte. Jednym z nich jest skonfigurowanie weryfikacji prawdziwego nazwiska, w której tożsamość każdego użytkownika jest weryfikowana, zanim uzyska dostęp do platformy. Aby to zrobić, giełdy muszą współpracować z lokalnymi bankami, a to okazało się herkulesowym zadaniem.

Banki w Korei Południowej unikały współpracy z giełdami, mimo że kraj ten ma prężną branżę walut cyfrowych i stosunkowo zaawansowane regulacje. Jak ujawnił jeden z insiderów, banki nie uważają, że krótkoterminowe zyski są warte „ryzyka i niepewności”, które wiążą się z partnerstwem z giełdami. Upbit jest jednak jedną z „wielkiej czwórki”, która podobno była w stanie spełnić wszystkie te wymagania. Współpracował z K Bank, bankiem cyfrowym, który powstał w 2016 roku i stał się obecnie bardzo popularny. Pozostałe giełdy Wielkiej Czwórki również nawiązały współpracę z bankami, nawet gdy mniejsze giełdy walczą. Giełda Korbit współpracowała z Shinhan Bank, drugim co do wielkości bankiem w Korei Południowej, podczas gdy Coinone i Bithumb współpracowały z NongHyup Bank, trzecim co do wielkości bankiem. Łącznie giełdy Wielkiej Czwórki kontrolują ponad 80% rynku koreańskiego.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Upbit becomes first exchange to register with South Korea regulator – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO