Iran zniesie we wrześniu zakaz wydobycia kryptowalut

Cztery miesiące po tym, jak irański rząd zakazał wydobywania nagród blokowych w walucie cyfrowej, po raz kolejny ma pozwolić im działać w kraju na Bliskim Wschodzie. Krajowy producent energii w Iranie podjął decyzję na początku tego miesiąca, ale nadal jest zaniepokojony rozpowszechnieniem nielegalnych koparek bloków. Jak poinformował CoinGeek pod koniec maja, prezydent Hasan Rouhani zakazał wydobywania nagród blokowych, wyrażając obawy dotyczące jego wpływu na krajowe dostawy energii. Ruch ten nastąpił po serii zakłóceń w dostawach energii elektrycznej w kraju, w tym powszechnych przerw w dostawach prądu w stolicy, Teheranie.

Urzędnicy irańskiego rządu uznali wydobycie za bloki jako jednego z największych pożeraczy energii, wyrażając szczególne zaniepokojenie nielegalnymi górnikami, z którymi rząd wciąż walczy. A teraz, jak donosi anglojęzyczny irański dziennik Financial Tribune, licencjonowani górnicy będą mogli wznowić działalność 22 września. Mostafa Rajabi, rzecznik Iran Power Generation, Distribution and Transmission Company (Tavanir), powiedział, że firma ma nadzieję, że wysoki zużycie energii spadnie wraz z końcem lata i nastaniem jesieni. Podczas gdy legalni górnicy wznawiają działalność za miesiąc, Tavanir jest zaniepokojony rozpowszechnieniem nielegalnych górników. Irański rząd oszacował, że ta partia górników stanowi około 85% rynku. Ci górnicy zużywają około 3000 MW dziennie, prawie połowę całkowitego dziennego zużycia energii w całym mieście.

Jednak wysokie zużycie energii to nie jedyny problem, jaki stwarzają. Tavanir twierdzi, że nielegalni górnicy niszczą również systemy dystrybucji energii, powodując poważne przerwy w dostawie prądu. Irański rząd zintensyfikował swoje wysiłki przeciwko nielegalnym górnikom. Tavanir twierdzi, że do tej pory władze skonfiskowały 212 373 sprzęt górniczy. Ten sprzęt podobno spowodował 180 bilionów rialów (426 641 382 USD) w postaci szkód i utratę przychodów dla firmy zajmującej się dystrybucją energii i energii.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Iran to lift block reward mining ban in September – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO