Riccardo Spagni z Monero nie dostał zwolnienia za kaucją w sprawie o oszustwo

Riccardo Paolo Spagni, główny opiekun Monero, który został niedawno aresztowany pod zarzutem oszustwa, nie został zwolniony za kaucją. Amerykański sąd stwierdził, że Spagni, który występuje pod pseudonimem Fluffypony, nie udowodnił, że nie stanowi ryzyka ucieczki. Według sędziego Spagni poleciał wcześniej do Stanów Zjednoczonych, kiedy miał stawić się w sądzie w RPA. Sędzia orzekł, że powinien pozostać w areszcie do czasu przeprowadzenia rozprawy ekstradycyjnej.

Co zrobił Riccardo Spagni?

Należy podkreślić, że Spagni nie został jeszcze za nic skazany. Oskarża się go jednak o oszukanie swojego byłego pracodawcy, Cape Cookies, na kwotę 1,4 miliona rupii lub po prostu nieśmiałość 100 000 USD w ciągu dwóch lat (2009-2011). Spagni rzekomo przechwycił faktury innej firmy, Ensync, i sfabrykował podobne faktury, które następnie przekazał do Cape Cookies. Program polegał na zawyżaniu cen i przyjmowaniu wpłat na własne konta bankowe. Spagni został początkowo oskarżony o oszustwo przez Cape Regional Court w Capetown. Jednak nie pojawił się na swoim procesie, pozostawiając władze szukające go od tego czasu. W lipcu 2021 został aresztowany w Nashville w stanie Tennessee. Spagni zaprzecza oskarżeniom, nie przyznał się do winy, a jego zespół prawników twierdzi, że sprawa przeciwko niemu jest „śmiertelnie błędna”. Obecnie walczy o ekstradycję do RPA, gdzie według rządu USA grozi mu do 20 lat więzienia.

Dlaczego krytycy dr Craiga Wrighta są tak często powiązani z przestępczością?

Riccardo Spagni był jednym z najbardziej wygadanych krytyków dr Craiga Wrighta. Bezpośrednio oskarżył Wrighta o oszustwo w mediach społecznościowych.

Monero’s Riccardo Spagni denied bail in fraud case

Jednak Spagni nie jest jedynym z krytyków dr Wrighta powiązanych z oszustwami, korupcją i ogólnie przestępczością. Roger Ver, który kiedyś nakręcił film oskarżający doktora Wrighta o oszustwo, był zdeklarowanym zwolennikiem szefa Silk Road Rossa Ulbrichta i był kiedyś skazany za nielegalną sprzedaż materiałów wybuchowych. Tether, który wspierał finansowo podcastera Petera McCormacka, zanim porzucił swoją obronę o zniesławienie w sprawie dotyczącej dr. Wrighta, otrzymał zakaz prowadzenia działalności w stanie Nowy Jork. Niektórzy z kadry kierowniczej są wplątani w śledztwo w sprawie oszustw bankowych prowadzone przez Departament Sprawiedliwości USA. Binance, którego dyrektor generalny Changpeng Zhao bezpośrednio stwierdził, że dr Wright nie był Satoshi Nakamoto i który prowadził kampanię wycofania z giełdy przeciwko BSV, jest pod ostrzałem organów regulacyjnych na całym świecie i został niedawno oskarżony o manipulacje na rynku i handel własnymi klientami. Jak na ironię, Binance zagroziło podjęciem kroków prawnych w celu ochrony swojej reputacji, za co przede wszystkim potępił dr Wrighta.

Nie ma dymu bez ognia Mamy tu skazanego przestępcę, który uważa, że ​​sprzedaż heroiny w Internecie jest właściwym przypadkiem użycia walut cyfrowych, dyrektorów firmy, która kłamała na temat swoich rezerw i ukrywała ogromne straty finansowe, oraz dyrektora generalnego firmy, która jest oskarżana o rynek manipulacji, a wszystko to oskarża człowieka, który naciska na regulacje, profesjonalizację i ścisłe kontrole AML/KYC o bycie oszustem. Inteligentni czytelnicy potrafią policzyć. Jeśli Spagni zostanie skazany za oszustwo w RPA, będzie to tylko dodatkowy dowód na to, że przestrzeń kryptowalut zarządzana jest obecnie głównie przez przestępców, którzy chcą chronić swoje plany i oczerniać wynalazcę Bitcoina. Kiedy zrozumiesz, że Bitcoin został zaprojektowany, aby stworzyć niezmienny ślad dowodowy, dzięki któremu przestępcy finansowi i oszuści byliby skazywani znacznie częściej, wszystko zaczyna mieć sens. Będziemy Cię informować na bieżąco o losie Riccardo Spagni. W międzyczasie, dlaczego nie dowiedzieć się, czym naprawdę jest Bitcoin?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Monero’s Riccardo Spagni denied bail in fraud case – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO