Tina Balzli mówi o skrzyżowaniu blockchain, walut cyfrowych i prawa

Ponieważ branża blockchain i walut cyfrowych rozrasta się i przyciąga coraz więcej użytkowników i inwestorów, organy regulacyjne na całym świecie wykazują coraz większe zainteresowanie. Wraz ze wzmożoną kontrolą pojawiła się wielka potrzeba, aby projekty blockchain stały się bardziej zgodne, a Tina Balzli pomaga im w tym. Ekspert ds. prawnych fintech i blockchain dołączył do CoinGeek Backstage, aby porozmawiać o skrzyżowaniu blockchain, walut cyfrowych i regulacji. Przez lata niektórzy fani walut cyfrowych i blockchain mieli błędne przekonanie, że technologia została stworzona, aby istniała poza zakresem prawa. Jednak w ostatnich latach okazało się to nieprawdziwe.

Rządy wydają miliony dolarów na monitorowanie aktywności blockchain w celu ochrony inwestorów i wyeliminowania przestępczości. Rosnąca potrzeba przestrzegania przepisów sprawiła, że ​​wiele firm zaczęło zatrudniać ekspertów prawnych z naciskiem na blockchain, Tina powiedziała Patrickowi Thompsonowi z CoinGeek. Zauważyła, że ​​ten trend zaczyna się około 2016 roku i od tego czasu eksperci tacy jak ona są bardzo poszukiwani. „Świadomość wzrasta i widzimy wyraźną tendencję do posłuszeństwa w tej przestrzeni” – skomentowała. Firmy muszą teraz przestrzegać wymogów AML i CFT, niektóre podlegają przepisom prawa bankowego, podczas gdy wiele innych musi przestrzegać przepisów dotyczących inwestycji.

Tina, która jest partnerem w CMS Switzerland i byłym szefem bankowości i blockchain w PwC Legal Switzerland, uważa, że ​​wbrew powszechnemu przekonaniu regulatorzy są „na szczycie”, jeśli chodzi o regulację blockchain. Wskazała na Szwajcarię jako jedną z pionierskich jurysdykcji w tej dziedzinie, a Liechtenstein i Malta również robią ogromne postępy w tej dziedzinie. „Większość organów regulacyjnych – dominujących na całym świecie – ma już bardzo dobrą wiedzę wewnętrzną w tej przestrzeni” – skomentowała, porównując to z trzema latami, kiedy większość przyjęła podejście „poczekamy i zobaczymy”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CoinGeek Backstage: Tina Balzli talks intersection of blockchain, digital currencies and law – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO