Historyczny blok 2 GB zarabia górnikowi ponad 16 bitcoinów

Zapytaj dowolnego adwokata BTC, w jaki sposób górnicy z nagrodami blokowymi zostaną utrzymani po wygaśnięciu dotacji blokowej, a oni bełkoczą o światowych walutach rezerwowych, warstwach rozliczeń i ludziach gotowych zapłacić opłaty w setkach dolarów za bezpieczne, choć strasznie powolne, transakcje. Zapytaj każdego zaangażowanego w BSV, a powiedzą ci po prostu, że górnicy będą działać jako przetwarzający transakcje i ostatecznie zarobią więcej na opłatach niż z dotacji blokowej. Jedna strona nie ma żadnych dowodów na poparcie swoich twierdzeń, a druga może wskazać bloki, które już nagrodziły górników w ten sposób.

Rekordowe rozmiary bloków w łańcuchu bloków korporacyjnych Bitcoin

Sierpień był ekscytującym miesiącem dla BSV, udowadniając ponad wszelką wątpliwość, że wielkie bloki były drogą do zrobienia przez cały czas. 16 sierpnia blok 700597 pojawił się w 1,25 GB z 4546 transakcjami. Ten blok przyniósł SVpool 6,33 BSV opłat. Był to wówczas rekordowy blok, a także pierwszy blok, który zarobił górnikom więcej na opłatach niż na nowych bitcoinach z dotacji blokowej. Jednak został przekroczony tego samego dnia, kiedy wszedł blok 700605 z 2 GB z 5869 transakcjami. Ten blok przyniósł górnikowi, który go przetworzył, opłatę w wysokości 10,001 BSV, wybijając wcześniejszy rekord z wody.

BSV takes the lead...and it’s just getting started

Zespół BSV cały czas powtarzał, że Bitcoin skaluje się w łańcuchu i że górnicy będą utrzymywani na dłuższą metę dzięki opłatom, gdy dotacja blokowa albo się wyczerpie, albo zostanie zmniejszona do punktu, w którym nie warto już kopać w BTC, BCH i inne sieci. Każdy, kto potrafi ekstrapolować i rozumować, może dowiedzieć się, dokąd to zmierza. Ponieważ użytkownicy angażują się w popularne aplikacje BSV, takie jak CryptoFights, a opłaty przewyższają wartość dotacji blokowej, górnicy będą musieli stawić czoła rosnącej presji, aby przełączyć swoją moc hashowania na bardziej dochodowy blockchain BSV dla przedsiębiorstw.

Ekonomia wydobywania bitcoinów zapewnia sukces BSV

Gdy pojawia się zaprzeczenie, ludzie uciekają się do wszelkiego rodzaju gimnastyki umysłowej, aby uniknąć prawdy o tym, czego są świadkami na swoich oczach. Niektórzy zabrali się do Twittera, Reddita i innych platform mediów społecznościowych, aby spróbować zdyskredytować bloki rekordów na BSV, twierdząc, że są one pełne spamu i że górnicy nigdy nie przestawią się na zarabianie tokena, który jest wart 300 razy mniej niż BTC. Nie wspomnieli jednak, że wydobycie BSV jest również 300 razy tańsze niż wydobycie BTC. Jak blogger Zemes Gaoson wyjaśnia w swoim znakomitym poście na blogu ekonomię wydobywania bitcoinów, nagroda za blok równoważy się, ponieważ stosunek między mocą mieszania a ceną zarówno w BTC, jak i BSV jest zasadniczo taki sam, czyli 300: 1 w momencie pisania. Te proporcje zmieniają się, ale w większości synchronizują się i poruszają zgodnie. Tak więc, jeśli możesz wydobywać BSV za 300x mniej niż BTC, a cena BTC pozostaje 300x większa niż BSV, dotacja blokowa przestaje być decydującym czynnikiem. To, co jest wtedy najważniejsze i najważniejsze, to opłaty transakcyjne. BSV ma tutaj wyraźną i rosnącą przewagę ze względu na duże bloki i rosnącą liczbę aplikacji tworzących popyt na transakcje.

BSV transactions have already overtaken all other networks, with each transaction creating fees for miners

W swoim otwierającym oczy poście Gaoson twierdzi, że rynek obecnie ignoruje ekonomię transakcji, ponieważ nadal stanowią one niewielką część ogólnej nagrody, ale nie będzie w stanie tego robić w nieskończoność, ponieważ opłaty transakcyjne w BSV zaczyna przeważać nad wartością nagród za blok. Dodaj do tego, że stosunek cen BTC do BSV prawdopodobnie spadnie, ponieważ banki będą ograniczać wpływy na giełdy, na których opiera się BTC, ponieważ nikt z niego nie korzysta, a presja na górników, aby odejść od BTC, będzie jeszcze silniejsza. Jeśli Tether imploduje i spowoduje gwałtowny spadek ceny BTC, wszystko to może dojść do wniosku znacznie szybciej, niż ktokolwiek się spodziewa.

BSV nie ma pułapu, a BTC cofnęło się w róg

Ponieważ BSV ma w przyszłości nieograniczone rozmiary bloków, a BTC jest ideologicznie zaangażowane w bloki 1 MB, istnieje pułap, jaki procent dochodu z każdego bloku może stanowić opłaty za BTC, i nie ma ograniczeń co do tego, jaki procent może być na BSV. Innymi słowy, procent prowizji BSV może hipotetycznie wynosić 90%, co oznacza, że 90% opłat w bloku to opłaty transakcyjne, a jedyną bronią BTC w walce z tym jest podnoszenie coraz wyższych opłat. To problem dla blockchaina z blokami, które czasami są już zapełnione tylko w 10% z powodu absurdalnie wysokich opłat transakcyjnych. Czy widzisz już napis na ścianie?

Upał się podnosi

Po wydobyciu rekordowych bloków kilku inteligentnych górników otrzymało wiadomość i przeniosło część swojej mocy obliczeniowej na wydobycie na korporacyjnym blockchainie Bitcoin. Firma TAAL Distributed Information Technologies Inc. (CSE:TAAL | FWB:9SQ1 | OTC:TAALF), często oskarżana o monopol na wydobycie BSV, odnotowała spadek udziału w mocy obliczeniowej do około 40%.

Historic 2GB block earns miner over 16 bitcoins

Jest to interesujący rozwój, a jednak bloki 2 GB to dopiero początek dla blockchain BSV dla przedsiębiorstw. Teranode już udowodnił, że jest dziś zdolny do 50 000 TPS i nie widać żadnego pułapu skalowania. Podnosząc temperaturę jeszcze wyżej, aplikacje BSV są budowane szybciej, niż ktokolwiek może śledzić, dzięki CryptoFights, Haste Arcade, Peergame i innym generującym dziesiątki tysięcy transakcji dziennie. Zanim jego serwery wymagały aktualizacji w lipcu, samo CryptoFights generowało ponad 500 000 transakcji dziennie. Zaskoczony, musiał ulepszyć swoją infrastrukturę serwerową ze względu na falę popytu ze strony graczy, został już ponownie uruchomiony i generuje ponad milion transakcji dziennie w miarę wzrostu popularności. Wszystko to zmusi racjonalnych górników do rozważenia prostego równania, które leży u podstaw ekonomii wydobywania bitcoinów: nagroda za blok górnika = dotacja blokowa + opłaty za transakcje sieciowe. Ponieważ opłaty transakcyjne stają się coraz bardziej istotne, a dotacja blokowa maleje z każdym zmniejszeniem o połowę, górnicy przestawią się na najbardziej dochodową opcję, a będzie to BSV.

Satoshi miał rację we wszystkim

Sam Satoshi Nakamoto przewidział większość tego, co dzieje się dzisiaj w Bitcoin. Powiedział nam, że Bitcoin nigdy tak naprawdę nie osiągnął pułapu skalowania, powiedział nam, że wydobycie skończy się w centrach danych i powiedział nam, że górnicy w końcu zarobią większość swoich pieniędzy na opłatach transakcyjnych. Wszystko to sprawdza się w korporacyjnym blockchainie BSV. Nie musimy czekać latami, aż pozostałe łańcuchy uderzą głową w mury własnej konstrukcji. Ostrzeżenia są namalowane wielkimi literami na wspomnianych ścianach, aby wszyscy mogli je zobaczyć. Z czasem te ostatnie wielkie bloki zostaną przyćmione przez bloki setki i tysiące razy większe. Ale na razie świętujmy sukces łańcucha bloków Bitcoin Enterprise ze względu na jego lepszy model ekonomiczny. BSV już wygrał.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Historic 2GB block earns miner over 16 bitcoins – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO