Ratowanie Internetu: wirtualne spotkanie BSV Wales zagłębia się w recenzje online, reklamy i media społecznościowe

Blockchain korporacyjny BSV ratuje Internet. Jest to temat niedawno zorganizowanego spotkania BSV Wales, wirtualnego wydarzenia, w którym dwa najzdolniejsze umysły w przestrzeni Bitcoin zagłębiły się w to, w jaki sposób ich start-upy wykorzystują Bitcoin do ulepszania Internetu.

Connor Murray najpierw przeszedł na scenę wirtualną, aby opowiedzieć o wyzwaniach, przed którymi stoi dzisiejszy Internet i o tym, jak technologia blockchain może je rozwiązać. Jednym z nich, choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać korzystne, jest subsydiowanie Internetu. Dzięki temu „wszelkiego rodzaju bzdury” docierają do użytkowników, zwłaszcza że Internet w większości działa w modelu reklamowym. Internet jest również niepewny i brakuje mu prostego, niedrogiego i bezpiecznego modelu płatności. Bitcoin rozwiązuje te wyzwania, oferując natywny sposób dokonywania płatności przez Internet, metodę bezpiecznej komunikacji peer to peer oraz globalną księgę znaczników czasu, umożliwiającą pełną kontrolę.

Murray jest założycielem Britevue, dawniej TrueReviews, firmy zajmującej się recenzjami online, która zachęca użytkowników poprzez nagrody Bitcoin. W Internecie brakuje modelu zachęty do wystawiania recenzji, mimo że recenzje stają się jednym z popularnych sposobów na przyciągnięcie nowych klientów. Aby jeszcze bardziej rozwiązać problem fałszywych recenzji, Britevue uruchomiła Veritas, „interfejs API, którego każdy może użyć do rozwiązywania fałszywych recenzji”. Internetowy model reklamowy to kolejna złamana zasada, która pilnie potrzebuje rozwiązania, a Luke Rohenaz pracuje nad jego dostarczeniem. Rohenaz jest założycielem TonicPow, ekosystemu reklamowego i rynku promocyjnego opartego na Bitcoin SV. W swojej prezentacji Rohenaz poinformował publiczność o tym, co jego zespół robił w ciągu ostatniego roku.

Obejmują one całkowicie nową platformę internetową, w pełni funkcjonalny interfejs API, który użytkownicy mogą integrować z innymi aplikacjami, prywatne i zlokalizowane kampanie, widżet do przesyłania strumieniowego, powiadomienia e-mail i nie tylko. Rohenaz ujawnił, że TonicPow zamierza dalej wprowadzać kampanie sieciowe, płatności kartą kredytową i nie tylko. Największą zapowiedzią Rohenaz było to, że TonicPow wkraczał w tokeny w niedalekiej przyszłości. Promotorzy będą mogli zdobywać tokeny za udostępnianie kampanii, podczas gdy reklamodawcy będą mogli finansować kampanie za pomocą tokenów i oferować swoim promotorom szansę na wygranie NFT za udostępnianie.

Ponieważ przestrzeń BSV odnotowuje gwałtownie rosnącą liczbę protokołów tokenów, Rohenaz powiedział, że TonicPow będzie niezależny od protokołu. „Planujemy pozwolić rynkowi to zrozumieć i nie staramy się zbytnio kłaść kciuka na wadze”. David Club również dołączył do wirtualnego spotkania, aby porozmawiać o Fediverse i dlaczego kapitalizm nadzoru jest zły. Fediverse to sfederowana sieć społecznościowa, która jest zdecentralizowana i rozproszona wśród różnych dostawców. W przeciwieństwie do „konwencjonalnych” platform mediów społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, Fediverse składa się z wielu serwisów społecznościowych, ale użytkownicy mogą komunikować się z innymi użytkownikami na innych stronach.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Saving the Internet: BSV Wales virtual meetup dives into online reviews, advertising and social media – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO