Daniel Diemers z SNGLR opowiada o blockchain w branży usług finansowych

We wczesnych latach Bitcoina wielu błędnie postrzegało go jako początek końca tradycyjnego systemu bankowego. Jednak z czasem branża bankowa przyjęła waluty cyfrowe i blockchain i wykorzystuje ich możliwości, aby lepiej służyć swoim klientom. Dr Daniel Diemers, współzałożyciel SNGLR Group, rozmawiał z CoinGeek Backstage o skrzyżowaniu tych dwóch i o tym, co w przyszłości czeka branża bankowa. Diemers zaczynał jako programista w latach 80., interesował się branżą gier. Od tego czasu zafascynowany pojawiającą się technologią i jej zastosowaniem w różnych branżach. Dołączył do dyskusji panelowej na temat CoinGeek Zurich, aby omówić potencjał blockchain do wprowadzania innowacji w tradycyjnej bankowości, moderowanej przez Patricka Prinza z Bitcoin Association.

Diemers dołączył do Becky Liggero dla CoinGeek Backstage, aby dalej omówić skrzyżowanie bankowości i blockchain na marginesie wydarzenia. Urodzony i wychowany w Zug w Szwajcarii, niemal skazane było, że zainteresuje się blockchainem i walutami cyfrowymi, a jego rodzinne miasto nazywa się „Doliną kryptowalut”. Diemers docenił stopniowe przejście w ciągu ostatnich pięciu lat – od skupienia się początkowo na walutach cyfrowych po technologię blockchain jako księgę danych, która staje się dość widoczna.

Na przykład w 2017 roku chodziło o ICO i „nocnych milionerów”. Jednak teraz skupiamy się na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów, z którymi borykają się konsumenci. „Mniej chodzi o całe kryptowaluty, wojny i DeFi, chodzi o uzyskanie rozwiązań dla firm, które mają pozytywny wpływ i myślę, że właśnie dlatego wszyscy ci ludzie przybyli tu dzisiaj [do CoinGeek Zurich]” – powiedział CoinGeek. Diemers stał się regularnym gościem na konferencjach CoinGeek i może żywo przypomnieć sobie poprzednie wydarzenie, CoinGeek London. I chociaż wtedy wydarzenie przyciągnęło szerszą publiczność, ponieważ ograniczenia COVID-19 nie zostały uruchomione, nadal obserwował wzrost w CoinGeek Zurich, szczególnie w odniesieniu do treści.

Wzrost ten znalazł również odzwierciedlenie w ogólnym wzroście w branży, a obszary takie jak CBDC i stablecoiny odegrały bardziej znaczącą rolę w ubiegłym roku. Ten doświadczony programista ponadto zauważył ewolucję potrzeb przedsiębiorstw, która z kolei doprowadziła do odejścia od prywatnych ksiąg, które w niektórych kręgach są określane jako dozwolone łańcuchy bloków. Bazując na swoim doświadczeniu w pracy z przedsiębiorstwami, które badają technologię blockchain, Diemers zauważył, że niektóre z cech, których poszukują, to: „Jaka jest odporność? Jak jest skalowalny? Jak droga jest transakcja?”

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CoinGeek Backstage: SNGLR’s Daniel Diemers talks blockchain in financial services industry – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO