Jak MetaID pokazuje, co naprawdę potrafi blockchain BSV?

MetaID wywołał ostatnio wiele, hm, szumu, ponieważ w łańcuchu bloków BSV pojawiły się ogromne bloki transakcyjne. Aplikacje takie jak MetaBuzz i ShowBuzz pokazują, w jaki sposób platforma może tworzyć sieci społecznościowe, w których dane użytkowników są przenośne — tworząc mniej cenzurowany internet. Fale cenzury i „de-platformingu” w popularnych sieciach spowodowały, że użytkownicy nagle (i często bez ostrzeżenia) stracili dostęp do swoich treści. Dla niektórych, takich jak twórcy YouTube, może to oznaczać utratę lat pracy. MetaID umożliwia każdemu, kto przesłał dane, zachowanie ich własności. Dzisiejsza rzeczywistość oznacza, że właściciele poszczególnych platform zawsze będą chcieli mieć kontrolę nad tym, co pojawia się w ich witrynie, ale własność osobista oznacza, że użytkownicy mają możliwość przenoszenia i przywracania swoich treści w inne miejsce.

Tak długo, jak istnieje główna sieć BSV, a TXID protokołów MetaID i Metaprotokoły jest znany, odzyskiwanie można osiągnąć, pobierając dane z głównej sieci BSV. MetaID i jego pod-protokoły są teraz systemami kompletnymi w łańcuchu, wszystkie aplikacje oparte na MetaID można całkowicie odzyskać za pośrednictwem głównej sieci BSV.

Korzystając z protokołu Metanet BSV, inna strona może użyć identyfikatorów MetaID w transakcjach BSV, aby zbudować diagram drzewa danych, który zawiera wszystkie istotne informacje o użytkowniku i sposobie tworzenia treści. Użytkownik może następnie użyć swoich kluczy prywatnych BSV do przejęcia/potwierdzenia własności i przywrócenia go na nowej platformie. MetaID to nazwa protokołu, a na jego strukturze zbudowanych jest około 20 aplikacji użytkownika, w tym MetaBuzz, MetaNote, MetaPhotos, ShowBuzz i ShowTalk. Aby utworzyć przenośną tożsamość MetaID, najpierw pobierają ShowApp, aby zarejestrować swoje dane.

Ponad 11 600 osób stworzyło MetaID i wykonało ponad 1144 000 transakcji. Zachęciła ich po części możliwość zdobycia tokena o nazwie MetaCoin, który wykorzystuje nowatorski mechanizm konsensusu „dowodu wielkości transakcji”. To, czy uważasz, że rodzaje plików przesyłanych za pośrednictwem aplikacji MetaID są „warte zachodu”, czy nie, jest mniej istotne — i to samo można powiedzieć o dowolnej aplikacji internetowej, BSV lub innej. Liczy się to, że sieć BSV może przesyłać, przetwarzać i przechowywać wszystkie te dane w przystępnej cenie. Inne aplikacje korporacyjne powinny wziąć to pod uwagę i zacząć planować własne przypadki użycia. Ważną rzeczą jest to, ile danych może wygenerować sam protokół MetaID, a nie poszczególne aplikacje. Każdy może zbudować nową aplikację przy użyciu protokołu MetaID i samodzielnie wypróbować nowe zastosowania. Dyrektor generalny ShowPay, Sunny Fung, który stał za stworzeniem MetaID, powiedział, że „MetaID nie jest usługą, serią stworzonych przez nas aplikacji ani platformą. Jest to protokół MetaNet; jest bez pozwolenia”. To, do czego zmierzają jego firmy, to „prosperowanie ekologii MetaID, a nie tworzenie lub promowanie jednej lub kilku aplikacji MetaID” – dodał. CoinGeek krótko rozmawiał z Sunny Fung o najnowszych osiągnięciach i wkładzie MetaID w ekosystem BSV.

Wywiad z Sunny Fung, dyrektorem generalnym ShowPay

Ostatnio widzieliśmy kilka ogromnych bloków na BSV. Czy MetaID odpowiada za niektóre z tego?

Sunny Fung: Według naszych przybliżonych szacunków 90% rozmiaru bloku pochodzi z transakcji MetaID. TAAL i SVpool ostatnio zwiększyły swoje miękkie limity wielkości bloku. Czy MetaID był zaangażowany w tę decyzję?

Słoneczny Grzyb: Nie. Są ShowBuzz i MetaBuzz: jaka jest różnica? Sunny Fung: To dwie różne aplikacje z różnych zespołów. Większość używanych przez nich protokołów jest taka sama, więc wyświetlają te same dane z BSV, kiedy użytkownik tworzy nowy post w ShowBuzz, zostanie on automatycznie wyświetlony w MetaBuzz. Wyobraź sobie, że kiedy tworzysz post na Facebooku, jest to również Twój nowy tweet na Twitterze. Która tworzy więcej danych i jakie to są dane?

Sunny Fung: Nie wiem, może ludzie wolą używać ShowBuzz. Możliwe są wszystkie rodzaje danych. Czy dużo zajmowałeś się marketingiem aplikacji? Jaka osoba (demograficzna) rejestruje się w sieciach społecznościowych? (np. wiek, mężczyźni/kobiety, grupy zainteresowań)

Sunny Fung: Żadnego marketingu, żadnych statystyk na ten temat. Ilu nowych użytkowników zarejestrowało się w usługach? Sunny Fung: Ponad 11 000 osób stworzyło swój MetaID. Możesz sprawdzić statystyki MetaID tutaj.

Obejrzyj: Sunny Fung opowiada o MetaID i przenośnej tożsamości na The Bitcoin Bridge

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : How MetaID is showing what BSV blockchain can really do – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO