Zhakowano japońską giełdę , brakuje prawie 80 milionów dolarów w aktywach cyfrowych

Japońska giełda zasobów cyfrowych stała się ostatnią ofiarą naruszenia bezpieczeństwa, rzekomo tracąc na rzecz hakerów nawet 80 milionów dolarów. Liquid Exchange potwierdził, że atakujący zaatakowali jego gorące portfele i ukradzili ponad 100 BTC, 9 milionów XRP i dziesiątki milionów tokenów ERC-20. Od tego czasu przeniósł inne zasoby cyfrowe do swoich zimnych portfeli. Liquid zabrał się do Twittera, aby ujawnić, że padł ofiarą wszechobecnego zagrożenia hakerami w przestrzeni cyfrowej waluty. „Z przykrością informujemy, że ciepłe portfele Liquid Global zostały naruszone, przenosimy aktywa do zimnego portfela. Obecnie prowadzimy dochodzenie i będziemy dostarczać regularne aktualizacje. W międzyczasie wpłaty i wypłaty zostaną zawieszone” – stwierdził.

Giełda wymieniała adresy walut cyfrowych, które ukradli hakerzy. Obejmowały one 107 BTC o wartości 4,7 miliona dolarów wysłane na adres BTC w 10 transakcjach, chociaż wszystkie te transakcje pochodziły tylko z dwóch adresów. W chwili publikacji w portfelu hakera nadal znajduje się 107,3 BTC. Największy napad dotyczył tokenów ETH i ERC-20. Dane on-chain pokazują, że adres Ethereum hakera zawiera 14 944 Ether, o wartości 44,8 miliona dolarów w czasie prasy. Zawiera również 24,8 mln USD w tokenach ERC-20, od 7,9 mln USD w tokenach Anchor do 4,2 mln USD w tokenach Cosplay i 6,3 mln USD w tokenach XENO NFT HUB. Hakerowi udało się również uciec z 9 milionami w TRON i 11 milionami w XRP, co daje łącznie nieco ponad 10 milionów dolarów, co daje całkowitą sumę skradzionych aktywów do ponad 80 milionów dolarów. Natychmiast po włamaniu dyrektor generalny Kucoin Exchange, Johnny Lyu, wyraził poparcie dla Liquid Exchange i zobowiązał się do umieszczenia na czarnej liście adresów używanych przez hakerów.

Włamanie nastąpiło zaledwie tydzień, odkąd Poly Network padł ofiarą jednego z największych exploitów w rozwijającym się świecie zdecentralizowanych finansów (DeFi). Sieć, która pozwala użytkownikom wymieniać tokeny między wieloma łańcuchami bloków, w tym Ethereum i Binance Smart Chain, straciła 611 milionów dolarów. Otrzymała jednak większość tokenów z powrotem od „Mr. White Hat”, a nawet przyznał mu rolę w projekcie jako główny doradca ds. bezpieczeństwa.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Japan’s Liquid Exchange hacked, nearly $80M on in digital assets missing – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO