Sierpień zapowiada się na najgorszym miesiącem na Binance

Rok 2021 był rokiem otwierającym oczy dla branży walut cyfrowych. Jak zawsze było to nieuniknione, organy regulacyjne i organy ścigania na całym świecie zaczęły zwalczać nieuczciwych graczy i pisać przepisy, które mają na celu sprowadzenie elementów przestępczych na arenie blockchain. To był szczególnie trudny rok dla Binance, z wiarygodnymi plotkami, że jego dyrektor generalny Changpeng Zhao jest na skraju ustąpienia pośród fali złej reklamy i dużych banków blokujących płatności na platformę walut cyfrowych. Przyjrzyjmy się niektórym ciosom, jakie giełda kryptowalut zadała do tej pory w sierpniu.

Sierpień 2021 – najgorszy dotychczasowy miesiąc na Binance?

Główne banki zaczęły „wycofywać” Binance z obrotu w czerwcu i lipcu 2021 r., co doprowadziło giełdę do zawieszenia wypłat w GBP i drastycznego ograniczenia wypłat na większości kont. Jednak sierpień był prawdopodobnie gorszy dla Binance z perspektywy public relations. Oto podsumowanie tego, co wydarzyło się tylko w tym miesiącu: Po pierwsze, HSBC zakazał swoim brytyjskim klientom dokonywania jakichkolwiek dalszych płatności na Binance, dodając do fali banków, które zrobiły to w czerwcu i lipcu. Następnie dyrektor generalny Binance US Brian Brooks zrezygnował zaledwie kilka miesięcy po objęciu stanowiska. Brooks był byłym szefem Urzędu Kontroli Walut za prezydenta Trumpa. Następnie w połowie sierpnia Sąd Najwyższy w Londynie nakazał Binance śledzić hakerów, którzy włamali się na konto klienta i ukradli fundusze o wartości 2,6 miliona dolarów. Otrzymali również rozkaz zamrożenia kont hakerów. W tym tygodniu holenderski bank centralny wydał ostrzeżenie przed giełdą, stwierdzając, że „Binance świadczy usługi kryptograficzne w Holandii bez wymaganej rejestracji prawnej”. Tak więc w ciągu miesiąca mamy jeden z największych banków na świecie, który mówi swoim brytyjskim klientom, że Binance jest niebezpieczny, CEO Binance.US odchodzi po kilku miesiącach pracy, a Binance jest poinstruowany przez brytyjski sąd aby pomóc w rozwiązywaniu cyberprzestępczości, które miały miejsce na jego platformie. Wszystko to składa się na mniej pieniędzy napływających do Binance, upokarzającą katastrofę PR i dodatkowe wydatki związane ze śledzeniem cyberprzestępców korzystających z platformy. Auć!

Śmiertelny cios dla mitu anonimowej gotówki?

Przyjrzyjmy się bliżej i skupmy się przez chwilę na najnowszej historii, ponieważ ma ona potencjalnie ogromne implikacje. W tym miejscu znajdują się dwa zainteresowania: Binance powiedział: „możemy potwierdzić, że pomagamy Fetch.ai w odzyskiwaniu aktywów”. Prawnik ofiar hakowania, Syedur Rahman, powiedział: „Musimy obalić mit, że aktywa kryptograficzne są anonimowe. W rzeczywistości dzięki odpowiednim regułom i aplikacjom można je śledzić, śledzić i odzyskiwać”. Te dwa stwierdzenia są odpowiednikiem bomby atomowej dla tych, którzy rozumieją ich konsekwencje. Oznacza to, że cała idea anonimowości Bitcoina i innych walut cyfrowych zawsze była kłamstwem i że te aktywa można śledzić, śledzić, a nawet odzyskiwać. Wyobraź sobie, że złoto po kradzieży zamieniło się w ołów, jeśli złodziej je odda, ponownie zamieni się w złoto. – Satoshi Nakamoto Te dwa kłamstwa, o których tutaj mowa, że ​​waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin, są anonimowe i że skradzionych środków nie można odzyskać, stoją za wieloma przestępstwami, które szerzą się w branży. Obalanie tych mitów ujawni jedną z dwóch rzeczy; albo ci, którzy byli za nimi, byli współwinni, albo po prostu nie wiedzieli, o czym mówią. Mogą również wystąpić konsekwencje prawne dla giełd i opiekunów, którzy promowali te mity wśród klientów.

Prawda wychodzi na jaw

To ironiczne, że Binance znajduje się w centrum tej potencjalnie przełomowej sprawy sądowej. Jej założyciel Changpeng Zhao jest fanem powtarzania mantry, że „przestrzeganie [przepisów] to podróż”, ale prawda jest taka, że ​​gdyby Binance dołożyło większych starań, aby KYC sprawdziło swoich klientów i przestrzegało od samego początku przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy , mity o anonimowej gotówce i nieodwracalnych transakcjach można było rozwiać znacznie wcześniej. Prawda jest taka, że ​​jeśli zrobi się to dobrze, Bitcoin jest narzędziem do ograniczania kradzieży, oszustw i przestępstw finansowych. Transakcje można i należy odwrócić, dołączając do księgi blockchain nową transakcję, gdy doszło do przestępstwa. Portfele można umieszczać na czarnej liście i zamrażać. Obowiązują KYC, AML i inne regulacje finansowe, a Bitcoin został zaprojektowany tak, aby od samego początku przestrzegać ich. Prawda wychodzi powoli, ale pewnie, a kiedy zostanie powszechnie zrozumiana, będzie oznaczać koniec ery dzikiego zachodu dla branży walut cyfrowych i blockchain oraz początek jej prawdziwego potencjału.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : August shaping up to be Binance’s worst month ever – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO