Nigeria rozważy nadchodzące CBDC jako „krytyczną infrastrukturę krajową”

Nigeria zaklasyfikuje swoją nadchodzącą cyfrową walutę banku centralnego jako „krytyczną infrastrukturę krajową”, jak ujawnił nowy raport. Zdaniem banku centralnego kraju, pozwoli to na lepszą ochronę przed zagrożeniami operacyjnymi i cyberbezpieczeństwa. Nigeria rozpoczęła badania i badania CBDC, które nazwała e-Naira, pięć lat temu w ramach Projektu GIANT. Jak donosił CoinGeek, Centralny Bank Nigerii planuje październikową premierę cyfrowej waluty opartej na Hyperledger Fabric. Teraz raport lokalnej gazety ujawnił więcej szczegółów na temat pilnie strzeżonego projektu.

TENDAY twierdził, że uzyskał poufne dokumenty dotyczące CBDC, które ujawniają między innymi, że bank centralny zamierza współistnieć CBDC z tradycyjnymi systemami płatności. Bank centralny podobno pracował „w celu zajęcia się ryzykiem interoperacyjności, które może być związane z wdrożeniem”. Bank centralny Nigerii rozumie ryzyko zakłóceń, jakie stwarza CBDC, zwłaszcza dla cyfrowych systemów płatności. Aby rozwiązać ten problem, bank zastosuje odpowiednie ramy regulacyjne i inne mechanizmy zgodności, jak stwierdzono w dokumentach. Dodatkowo bank uważa, że ​​długoterminowe korzyści dla systemu finansowego zrekompensują początkowe ryzyko i koszty. Jak mówią dokumenty, dla Nigeryjczyków korzyści będą ogromne.

Będą korzystać z nowej gamy usług bankowych, które wyrosną z integracji CBDC z niektórymi istniejącymi systemami. e-Naira zapoczątkowałaby również nowe podejścia do płatności oraz wprowadziła do systemu finansowego nowych graczy bankowych i pozabankowych. CBN będzie współpracować z sektorem prywatnym, aby wdrożyć e-Naira w modelu dwupoziomowym. Bank projektowałby i dystrybuował cyfrową walutę za pośrednictwem regulowanych instytucji finansowych. Te instytucje byłyby tymi, które rozprowadzałyby CBDC wśród społeczeństwa nigeryjskiego. Kolejnym kluczowym odkryciem w ujawnionych dokumentach jest to, że e-Naira będzie obsługiwać płatności offline. Jest to kluczowa kwestia dla banków centralnych, które projektują własne CBDC, poszukując kompleksowego systemu. Chiny i Bahamy już w różnym stopniu eksperymentowały z płatnościami CBDC offline.

W przypadku nigeryjskich instytucji finansowych e-Naira „obniży koszty operacyjne i zarządzania gotówką, a także poprawi widoczność i wgląd w datę transakcji dla instytucji finansowych”. Instytucje te skorzystają również z nowych możliwości biznesowych, które pojawią się dzięki wykorzystaniu waluty cyfrowej.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Nigeria to consider upcoming CBDC as ‘critical national infrastructure’ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO